Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Osecini cacanka 170, torn fri 190-200. Ja sutra zavrsavam sa berbom cacanke, dok ce torn fri trajati jos 20-ak dana. negujem ga kao dete i izgleda fantasticno, dok cacanka izgleda kao da je bila u ringu sa Tajsonom. Moram je vec ovih dana orezati do zemlje i ostaviti da pravi hlad, a lastare dobro natopiti posto imam ogromnu potraznju za sadnice. Vec sam poceo da uzimam avans. Ne dam ispod 0,5 eura po komadu, doduse sa busenom....
 
Sad dosao iz jednog od tri kupinjaka. Ima zrelih. Navodnjavao 2 litra po struku, ne smem vise zbog ovog vremena i orosio preko lista....

Zorane,molim za jedan savet.Posto smo saradjivali oko malina.Odlucio sam da prosirim sadnu povrsinu za nekih 20 ari.Malinu imam na 35 ari.Dvoumim se izmedju malina i kupina.Kakva su tvoja iskustva sa kupinom.Pozdrav
 
Ljudi sta je sa kupinom da li je ko uopste trazi,imali ko nekakvu informaciju kakvo je stanje sa kupinom ove godine.Neke naznake sa pocetnom cenom
 
Komsija mi se zali da su mu listovi po vrhu kupina poceli da zute... Da li neko zna sta bi mogao da uradi??? Hvala
 
Ima li kakvih ostecenja ,tackica po toj rodnoj grancici ili je zdrava.Moze da bude da je previse vode,ako nije bolest.A moze biti da nema dovoljno hrane,tad pocinje da se susi odozgo
 
Nema, nema bas nista... Samo zute? da nije nedostatak necega?

- - - - - - - - - -

p.s. sta mislis o ceni ove godine? Tvoje misljenje? i maline i kupine
Moze i pp
 
xsale ako bude tako, imas veceru u gradu po tvom izboru:)

- - - - - - - - - -

Upravo sam dobio informaciju od prijateljice, koja radi u jednoj banci u mom kraju a ciji su najveci duznici upravo poljoprivrednici, da je upravo zavrsila sa sastankom
na kome je bilo reci o ceni maline i kupine. I prema informacijama koje joj je dostavio njen pretpostavljeni cena maline ce biti oko 2.5e a kupina i vise od toga.
Sad se sigurno svi pitate zasto bi jedna banka brinula o tome? Ona kaze da su dobili saopstenje u kome se navodi da cim pocne berba pocnu sa pritiskanjem duznika.
Tako da xsale po svoj prilici dodjem ti veceru:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh