Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je prekjuce pala obilna kisa, kupina pocinje da zri pomalo, ja iz 25 ari nabrao 17 kg. Cene jos uvek nema, mada kazu da nece biti ispod 80 din. Verujemo da ce biti kao u Osecini

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 09:31 ---------- Prethodna poruka je 14-07-12 at 23:09 ----------

Pozivam sve ljude koji imaju kupinu iz svih krajeva Srbije da se priključe forumu i daju svoje komentare o otkupu i ceni kupine. Verovatno veliki broj ljudi posmatra ovaj forum, ali se ne uključuje. Važno je da se što veći broj ljudi iz različitih krajeva Srbije uključi u forum, kako bi imali kompletnu sliku kretanja cene i otkupa u celoj zemlji. Ako imamo prave informacije, neće moći ni hladnjačari da nas ucenjuju i da nam obaraju cenu, tj. imaće manji prostor za lov u mutnom. Na primer: već par godina cena kupine u zaječaru je manja nego u našem kraju, a hladnjača iz Zaječara koja vrši otkup na svom terenu manje plača njihovu kupinu , nego onu koju dobija iz naših krajeva. To isto važi i ostale krajeve, u odnosu recimo na Osečinu, Arilje itd. Nadam se da su me pasivni posmatrači razumeli i shvatili važnost poruke. Nije teško registrovati se na forumu. Još jednom, Pridružite nam se! Hvala
da poznatomi to sto hladnace na strani placaju vise negu u svojim hladnjacma i sto je najgore za robu losijeg kvaliteta
hvala bogu sto se promenila vlast pa zasada niko nedira nakupce
oko ivanjice i arilja su se pojavili u velikom broju

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:56 ----------

Kravarica 150din cacanka...
nenade jel mislis na hladnjacu beriberi?
 
Eh, da, dobro si to rekao, promenila se vlast i ne diraju nakupce, da malo i seljaku svane. Pojavi li se neka inspekcija na tromedji kod nas gde dolaze nakupci licno cu mobilisati seljane da ga motkama oteraju. Mislim da bi ovi novi trebali da odrze rec i stanu na stranu seljaka a ne tajkuna( vampira) koji nam sisaju krv godinama... inace u nasem kraju situacija sa kupinom se dramaticno pogorsala iz razloga sto vecina nema mogucnost navodnjavanja tako da ce rod koji je bio solidan biti u najmanju ruku prepolovljen u brdskim predelima. U dolinama branja nece ni biti zato sto je steta od izmrzavanja100%.
 
u beogradu case od 250 grama kupine u piljarnicama prodaju po 160 dinara , bogami imaju lepu zaradu
 
Kupina rod 2012

Kod mene u kraju poceo otkup i vec me zvala trojica otkupljivaca da mi jave da ce od veceras da rade otkup ali da neznaju cenu :) video sam kod komsije da je pocela cacanka da zri kako je u drugim krajevima?
 
Danas sam bio u selu Zalogovac, oko 20km od Krusevca, od danas je tamo cena za cacanku 120, za torn free 130. Kod nas u Raznju nije bilo berbe danas i juce, videcemo cenu za sutra, zadnja je bila u nedelju 100 din. U Zalogovcu ima dosta otkuplivaca, prognoziraju da ce cena ici do 150, do kraja meseca, kada je i spic berbe, a da ce u avgustu poceti polako da pada i da ce stati na 100 din
 
I ja sam cuo da je danas kod Doce u Lipolistu 120.Zoki jel su to cene u otkupu ili nakupci placaju?
 
Kod svih je isto, tamo ima i hladnjaca i nakupaca. Konkretno cene su svuda okacene da se vide, a ja sam pricao sa covekom koji imafirmu koja se bavi otkupom za hladnjace. Moglo bi se reci da je nakupac, ali registrovani
 
Podgorina frukt hladnjaca, Kostic i sin, Rauh, ZZ Pecka sve hladnjace do jedne isplacuju avans po 130 za cacanku veceras, 140 za torn fri... Natkupci 150-160...

---------- Poruka napisana u 15:37 ---------- Prethodna poruka je at 01:21 ----------

Izgiboh zalivajuci, mora se, vecina ne zaliva i izgleda da im kupina nece izdrzati... Suva je zemlja kao barut, ubih se da je natopim.

---------- Poruka napisana u 15:38 ---------- Prethodna poruka je at 15:37 ----------

Veceras dolaze neki momci sa kombijima NS table kupuju po kupjnjacima, bog ce znati za koga kupuju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh