Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nevreme,vetar duva lomi grane kisa se icepa,je..ti kupine
 
Danas me zvao otkupljivac.Samo da vidi kakva je situacija,pitam ga za cenu kaze prica se o ceni od 60 - 150,ali kaze pricalo se i o malini da je nema pa se nakuckalo i previse.Nadaju se oni da ce je biti da ne bi puno platili.Koliko sam ja skontao,oni za iste pare hoce da kupe sav rod.Kupi koliko ti treba i plati posteno,visak nek propadne na njivi,bolje tako nego da mi propadne sve kad dobro rodi.Ispade da treba da molim boga da umrzne kupina.
 
prva platežna cena je 70 din,pare na vagu odmah, otkupljivaču sam odmah reko da za tu cenu ne berem,od 100din pa na gore može da se javi ako hoće kupine
 
stanje i cene kupine za 2012

e ovako, kao sto sam i ranije rekao rod je kod nas podbacio za 20 tak procenata, ali je kupina krupna, pa ce tu mozda da se vadimo. Sunce przi, ali smo postavili mreze protiv sunca jos pre 15 dana.Kupina se zaliva redovno, uglavnom svi imamo sisteme kap po kap, ili se polivaju slobodnim navodnjavanjem, tipa ukljucis motor, napravis kanal pored reda i pustis vodu pa dok se ne natope. Ja kroz sistem ubacujem i djubrivo sa 36% kalijuma, to im daje boju i cvrstinu ploda. Sto se ti;e inteziteta polivanja, kupina dobije od 50-70 litara vode po zbunu, to kod mene nije tesko proveriti posto imam sistem kap po kap.Sto se tice cene, pomonju se astronomske, ya koje ne mogu da verujem. Svi se secate 2006 i 2007 godine kada nismo mogli da verujemo, a ove godine tvrde da ce pocetna cena biti 1.15 eura. kazu da kupine nema, ni u inostranstvu ni kod nas. Kupci i hladnjacari obilaze sela i pregovaraju, a ove cene pominju nezvanicno.ja licno neverujem dok ne stave vagu i pocne otkup. Pre neki dan videh 5-6 kg u prodavnici, prodaju po 120 din, ali to nemora nista da znaci, to nema veze sa otkupom.
 
jel to zvanično ili nezvanično

---------- Poruka napisana u 11:30 ---------- Prethodna poruka je at 11:19 ----------

od jutros došli su 5 otkupljivača i nude avans,ali cenu niko nezna, reko sam da moja kupina ne ulazi u gajbicu sve dok ne čujem cenu. Sta ce da bude neznam svi kažu da u ponedeljak mora cena da se ozvaniči
 
Kod svercera, kombiji na sve strane... Pitam svog otkupljivaca sta se desava, on kaze hladnjacari rade jedni protiv drugih van otkupnih stanica. I na kraju mi rece: Bice opasna utakmica za kupinu... Onace kod nas uveliko pocinje kupina na mestima gde je prezivela, na brdima, u dolini je nema uopste. Ja sutra berem u sva tri kupinjaka, cak i tor fri pocinje da zri. Strane okrenute suncu su sa flekavim plodovima a suprotne solidne. Vecina nije zalivala jer nema uslova. Par fantasticnih kupinjaka u mojoj okolini propali od suse poslednjih nekoliko dana, steta totalna. Ja sam spasao zalivanjem oba cacanke, a torn fri je otporan na susu, izgleda nikad bolje.
 
Verovali ili ne ...jedna hladnjaca kod Arilja placa kupine,Loch Ness 200 din ...+ Provereno preko 2. jaceg hladnjacara u Arilju..t...
 
Kod mene jos nije gotovo branje mada rod ce biti oko 40 posto manji a cena sada 127 din akontna.Kupina ce krenuti sledece sedmice vec ima poneka zrela.Veceras je pala kisa tako da je kupina u zadnjem momentu spasena.Posto Zoki imas dosta kupine znas li sta o ceni.U B.Basti nista konkretno ali prica se o ceni od 100 din pa do 120din videcemo ni:bravo:je njima verovati x puta su izradili seljaka.:kisa:
 
Svercera kolko hoces za kupinu, za koga rade sam bog zna... Placaju 120... Za torn fri me zvalo 10 otkupljivaca, za cacanku nude avans... Morace da prelome za dan dva... Ja mislim da ce biti 1,15 eura kg.
 
Verovali ili ne ...jedna hladnjaca kod Arilja placa kupine,Loch Ness 200 din ...+ Provereno preko 2. jaceg hladnjacara u Arilju..t...
a čačanka el kažu nešto

---------- Poruka napisana 13-07-12 u 11:34 ---------- Prethodna poruka je 12-07-12 at 14:49 ----------

od nedelje kreće otkup na 100 din na jednom mestu a ostali se još neckaju oko cene. Cena je za čačanku da se razume
 
Kod nas krenulo, svi okacili cene 100 din avans, cena kolko bude. Pojedinci placaju 110 ali to je zavrsno... Videcemo veceras sta ce sverceri preduzeti povodom ovih cena na otkupnim mestima. Jedan od njih mi kaze da kolko dobijem na otkupnom mestu on ce mi dati 10 din + .

---------- Poruka napisana 14-07-12 u 19:14 ---------- Prethodna poruka je 13-07-12 at 16:15 ----------

Prekidam zalivanje kupine veceras i sutra, zemlja je pretopla, plasim se da ne izazovem kontra efekat, sacekacu ponedeljak i utorak i natopiti je maksimalno... Gledam je danas, jedva se bori sa ovom suncanicom... Cena 130.
 
Kod nas je prekjuce pala obilna kisa, kupina pocinje da zri pomalo, ja iz 25 ari nabrao 17 kg. Cene jos uvek nema, mada kazu da nece biti ispod 80 din. Verujemo da ce biti kao u Osecini

---------- Poruka napisana 15-07-12 u 09:31 ---------- Prethodna poruka je 14-07-12 at 23:09 ----------

Pozivam sve ljude koji imaju kupinu iz svih krajeva Srbije da se priključe forumu i daju svoje komentare o otkupu i ceni kupine. Verovatno veliki broj ljudi posmatra ovaj forum, ali se ne uključuje. Važno je da se što veći broj ljudi iz različitih krajeva Srbije uključi u forum, kako bi imali kompletnu sliku kretanja cene i otkupa u celoj zemlji. Ako imamo prave informacije, neće moći ni hladnjačari da nas ucenjuju i da nam obaraju cenu, tj. imaće manji prostor za lov u mutnom. Na primer: već par godina cena kupine u zaječaru je manja nego u našem kraju, a hladnjača iz Zaječara koja vrši otkup na svom terenu manje plača njihovu kupinu , nego onu koju dobija iz naših krajeva. To isto važi i ostale krajeve, u odnosu recimo na Osečinu, Arilje itd. Nadam se da su me pasivni posmatrači razumeli i shvatili važnost poruke. Nije teško registrovati se na forumu. Još jednom, Pridružite nam se! Hvala
 
Obrež hladnjača 100 din, prekupci isto 100 din ali kažu da cena ide na gore jer nema robe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh