Fabrika za preradu kokošijih jaja

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Kako se u današnjoj Politici može pročitati u Valjevu se pravi fabrika za preradu jaja. Konačni proizvod bi bila tečna pasterizovana jaja i jaja u prahu. Fabrika se pravi u sklopu Fili-pili farme koka nosilja, kao njen logičan nastavak. U farmi Fili-pili je u decembru mesecu prošle godine došlo do požara, ali je brzo lokalizovan.

Sad se spominje mogućnost prerade 200 000 konzumnih jaja u smeni, takođe se spominje moguća saradnja sa koperantima.


Kako je cela priča zanimljiva za vasnike farmi koka nosilja u Srbiji, otvorio sam ovde novu temu da se može ispratiti cela priča oko ovoga projekta na jednome mestu.


U Politici je izašao tekst „Trumanova jaja” iz valjevskog kraja a ispod dajem citat tog teksta, za ceo tekst posetite link

– U jednom periodu na srpskom tržištu stvaraju se „rupe“, odnosno viškovi kao i povremeni manjak konzumnih kokošijih jaja, a s obzirom da je fabrika „Vojvodina produkt“ u Inđiji tehnološki prevaziđena, rešio sam da uđem u ovu investiciju. Uz podršku Komercijalne banke i ličnim sredstvima za vrlo kratko vreme završavamo fabriku građenu po najvišim svetskom standardima, kakva ne postoji ni u Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori, Albaniji. U punom pogonu, odnosno radu u tri smene, ona će moći da preradi pola miliona jaja i biće pravi „čistač“ za sve tržne viškove ne samo iz živinarskih farmi valjevskog kraja. Razgovaraću sa svim zainteresovanim vlasnicima farmi i širom im otvoriti vrata za saradnju. Proizvodi iz naše produkcije, gde „zvezda“ po mom mišljenju neće biti „Trumanova“ već tečno pasterizovana jaja, ubeđen sam brzo će naći put i do inostranih tržišta među kojima i onih u zemljama Evropske unije – kaže Radović
 
Nazad
Vrh