Chat u Živinarstvu 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.394
Lokacija
Stara Pazova
E a kad ne volem da lezim.Naviko da budem u akciji.To me ubi,a posla koliko hoces.::jako_besan::A ne smem ni pivo na ovu toplotu.::samo bes::
 
Evo vec mi bolje.:haha: :ppozdrav:
PS Jel ono Fruska Gora na slici u daljini.Mislim ako je Vojvodjanin sliko s njegovog salasa.:haha:
 
U tome i jeste fazon.Nije mi bas toliko dobro,al pred njom moram da stisnem zube i vicem da mi nije nista.Ljudi sto ona ima tesku ruku.:osmeh:
 
:haha::haha: Ja od moje još nisam osetio ali kad je pogledam nisam nesto ni rad da osetim. :haha::haha: Veterinarka pa ispraksala da tuče inekcije bezosećajno. :haha:
 
Dobro Vam jutro zivinari. Bilo nocas kise pa lepo osvezilo. Mora da je i pilicima mnogo lese.
 
ЕУ комисија за здравље: „Монсанто соја неће бити забрањена“

27. 05. 2012 13:30 Русија Данас

18



Soya20Monsanto20.jpg
(Фото: Tree Hugger)


Парма – Европска агенција за сигурност хране (ЕФСА) дошла је до поприлично предвидљивог закључка када је у питању амерички пољопривредни див Монсанто – да ГМО соја не представља претњу за здравље људи и животиња, као и претњу животној средини, те сходно томе, обзиром да ЕК за здравље следи упутства ЕФСА-е, увоз ГМО соје неће бити забрањен.
ЕФСА је донела и закључак да не постоје “научни докази“ штете узроковане конзумирањем генетски модификованог кукуруза.
Иако је највиши суд у Француској већ раније пресудио у корист Монсанта, Француска покушава да се избори против увоза Монсанто генетски модификованог кукуруза, па је у фебруару затражила од Европске комисије да забрани увоз кукуруза МОН 810, захтевајући научну аргументацију.
„Не постоје специфични научни докази, у смислу ризика за здравље људи и животиња или животну средину“, закључила је ЕФСА, која пружа научне савете Европској комисији. ЕУ здравствена комисија је одлучила да следи овај „независни научни савет“ и сада се суочава са проблемом како да натера Француску да укине забрану на увоз.
„Комисија ће још да причека закључке састанка министара заштите животне средине који ће се одржати 11. јуна у Луксембургу и надамо се позитивном исходу у својим предлозима за узгој, који су блокирани готово две године од стране Француске и других“, рекао је портпарол Фредерик Винсент, наводи АФП.
Кукуруз МОН 810 је познат по свом трговачком имену YieldGuard. То је генетски модификован кукуруз, који се промовише као отпоран на инсекте штеточине. Међутим, према многим стручњацима, то може да буде опасно за биљке и животиње.
Француска није једина земља која покушава да се одбрани од притиска на узгој Монсанто кукуруза. Уз Француску, пет осталих земаља ЕУ – Немачка, Грчка, Аустрија, Луксембург и Мађарска, такође су забранили гајење кукуруза МОН 810.
 
Morao sam da se odjavim na petnaestak minuta. Zvao me serviser fiskalne kase i kaze da je dobio dopis od por. uprave da ih izvesti ko nije uradio godisnji servis kase. Morao sam odmah da je odnesem posto ga nisam uradio i idem po nju za sat vremena. Servis (brisanje prasine sa kase)= 3.450,0 din.:zli: Sve ce male preduzetnike naterati da zatvore lokale.

---------- Poruka napisana 14-06-12 u 07:05 ---------- Prethodna poruka je 13-06-12 at 20:01 ----------

Dobro Vam jutro radni narode.:ppozdrav:
 
Dobro vam jutro kolege živinari. Osvežila kišisa malo noćas pa je prijatnije jutro malo. Međutim počelo opet da prigreva nešto. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh