Premije i subvencije

Mene zanima taksa za predaju zahteva da li je menjala cenu.I kada si placao harač,pre ili kada dobijes sredstva.
 
Znaci kako koja hoce tako i radi.Kod mene prvo traksa da se plati a kad legnu pare opet placanje.
Prosle godine taksa je bila 200 dinara po grlu a ove 500!!!
Ovako je bilo samo kurs marke i benzin 90.-ih.

- - - - - - - - - -

I jos nesto me interesuje,mora li iskljucivo maticna sluzba da preda zahtev ili to moze sam proizvodjac da uradi....kad mogu da popunim i predam: za zemlju, djubrivo i gorivo... mogu vala i za ovce. Nisam dzabe isao u skolu.
 
Znaci kako koja hoce tako i radi.Kod mene prvo traksa da se plati a kad legnu pare opet placanje.
Prosle godine taksa je bila 200 dinara po grlu a ove 500!!!
Ovako je bilo samo kurs marke i benzin 90.-ih.

- - - - - - - - - -

I jos nesto me interesuje,mora li iskljucivo maticna sluzba da preda zahtev ili to moze sam proizvodjac da uradi....kad mogu da popunim i predam: za zemlju, djubrivo i gorivo... mogu vala i za ovce. Nisam dzabe isao u skolu.

Nisam nikad predavao ali mislim da mozes sam ako imas sve podatke, svaka ovca koja se ojagnjila ima pravo na potsticaj stim da je jagnjenje prijavljeno
 
Aj se raspitaj u tvojoj sluzbi moze li proizvodjac sam da preda zahtev.Imam sve podatke o grlima,za svako vodim maticni list na farmi.Sve ove informacije imam samo me zanima da li moze proizvodjac sam da preda zahtev a ne da placa debeo harac za nesto sto moze sam uraditi.
 
Poštovani ovčari, u ovoj temi se nije odavno pisalo, ali nadam se da će ipak neko da mi odgovori.
Naime muž je juče razgovarao sa nekim tipom iz selekcijske komisije za stoku i on mu je rekao da ove godine postoji neka subvencija, podsticaj, ili šta već za nabavku umatičenih ovaca za poljoprivrednike mlađe od 40 godina. Navodno, poljoprivrednikk bira rasu koju želi da gaji, da li želi da kupi u Srbiji ili da uveze....i za 10 umatičenih ovaca on plaća samo 500 evra, ostalo finansira "država"....
Naravno moj muž, sve lepo poverovao ali nije pitao o čemu se radi, već mi je dao zadatak da se raspitam....i meni od sinoć oči ispadaju po testaturi tražeći tako nešto, ali mi ne polazi od ruke.... Ima neko neku pistu?
 
Poštovani ovčari, u ovoj temi se nije odavno pisalo, ali nadam se da će ipak neko da mi odgovori.
Naime muž je juče razgovarao sa nekim tipom iz selekcijske komisije za stoku i on mu je rekao da ove godine postoji neka subvencija, podsticaj, ili šta već za nabavku umatičenih ovaca za poljoprivrednike mlađe od 40 godina. Navodno, poljoprivrednikk bira rasu koju želi da gaji, da li želi da kupi u Srbiji ili da uveze....i za 10 umatičenih ovaca on plaća samo 500 evra, ostalo finansira "država"....
Naravno moj muž, sve lepo poverovao ali nije pitao o čemu se radi, već mi je dao zadatak da se raspitam....i meni od sinoć oči ispadaju po testaturi tražeći tako nešto, ali mi ne polazi od ruke.... Ima neko neku pistu?
Ukoliko ste ovaj post napisali iz Austrije, Svajcarske ili tako neke DRZAVE koja nesto daje onda ok. Ukoliko ste ga napisali iz Srbije isto je o.k ukoliko vam se muz zove Marijan Risticevic. Pozdrav :ppozdrav:
 
Poštovani ovčari, u ovoj temi se nije odavno pisalo, ali nadam se da će ipak neko da mi odgovori.
Naime muž je juče razgovarao sa nekim tipom iz selekcijske komisije za stoku i on mu je rekao da ove godine postoji neka subvencija, podsticaj, ili šta već za nabavku umatičenih ovaca za poljoprivrednike mlađe od 40 godina. Navodno, poljoprivrednikk bira rasu koju želi da gaji, da li želi da kupi u Srbiji ili da uveze....i za 10 umatičenih ovaca on plaća samo 500 evra, ostalo finansira "država"....
Naravno moj muž, sve lepo poverovao ali nije pitao o čemu se radi, već mi je dao zadatak da se raspitam....i meni od sinoć oči ispadaju po testaturi tražeći tako nešto, ali mi ne polazi od ruke.... Ima neko neku pistu?

Ovo je mnogo lepo da bi bilo istina, tesko onoj grani proizvodnje koja se oslanja samo na drzavnu subvenciju. I odjednom bi svi u ovcare sto i nije tako lose,ali nebi da proizvode konzumno jagnje svi bi za priplod i po nekim astronomskim cenama ,samo nece da moze jos dugo da traje. i
 
Postoji li povracaj od drzave kada kupujes rasna grla ovaca? Ili to ide svake godine jovo nanovo kao sa svime ostalim?
 
Poslednja izmena:
Evo malo novosti kad je rec o subvencijama, ostvarile su se spekulacije o minimalnom broju od 30 grla kad je rec o ovcarstvu.
e95a68854fdf32875a8bc1f0a9455429.jpg


Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Ali bas mnogo povećaše minimalan broj, pogotovo ovce, sa deset na trideset. A i krmace sa tri na deset...
Bas imaju volju da pomognu... ::jako_besan::
 
Bas stimulativno nama koji pokusavamo da zapatimo,ali da smo cekali subvencije vecinu stvari u zivotu ne bi uradili

Ma ja ih držim iz ljubavi. Nekažem prodam poneko i koljem za svoje potrebe, ali volim ih gajiti i to je najbitnija stvar. Nema lepše kada ih pustim u dvorište a malci trče i poskakuju. To mi je više od bensedina.
 
E nazdravlje. Ali kad vidim da ljudi jos od prosle godine nisu dobili pare manje cu se nervirari. I ja drzim ovce iz ljubavi ali bih slagao ako bi rekao da mi nebi dobro doslo 70-80 hiljada za mojih 11 komada
 
Potpuno za očekivati ovako destimulativnih mera,ali ne očajavajte sada će bar cigani,siriske izbeglice i šipci iz Bujanaovac,Preševo i Medveđa da dobijaju novce za trće i četvrto dete da ne bi išli u Nemačku .
I za sve što proizvodi nema novaca a za ovo ima ,i neka mi kaže neko da nije direktiva iz dojčlanda da se ,ruku na srce,teški neradnici zadrže u SR. a za ono malo ono malo normalnog sveta će biti jer to je sasvim malo novaca za jedno eventualno dva deteta.
Koji je to ološ,,nek im se vrati na najmilijima i najmlađima.
 
Najava u emisiji Bolja zemlja 01.04.2018 o smanjenju broja ovaca sa 30 na 20 kao uslov za dobijanje subvencija, posle gostovanja ministra Nedimovića... e sad, da li verovati obećanju prvog aprila ;)

[video]https://streamable.com/s8qmo[/video]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh