Premije i subvencije

Mislim na ovcu koja je zavedena u registar,za koju postoji papir koji se zove pedigre u kome se nalazi broj njene majke,broj njenog oca i broj koji je istetoviran u uhu te ovce.Za takve ovce mozes podneti zahtev i dobiti subvenciju kad drzava bude isplacivala.Zato pazi pri nabavci sta kupujes,takve ovce se ne kupuju na pijacama vec sa farmi i nesto su skuplje,tj.ne prodaju se ovce vec jagnjad koja su nesto ili duplo skuplja nego jagnjad sa pijace.
 
Ok razumeo sam te naravno da mi je cilj subvencija, mogao bih jedno 20-30 komada da imam,jos samo da vidim koliko ce da me kostaju i koliko mogu da se pruzim..Savo21@ Hvala punooooo:ppozdrav:
 
Pa dobro znaci za 20 ovce 4000 evra plus 400 evra pedigre plus prevoz... dace bog da rodi visnja i cena da bude dobra i bacam se u taj biznis sa ovcama... :) :osmeh:
 
O,lebac ti,pa rekoh ti da ce ti dati subvencije i ako imas samo jednu ovcu koja ispunjava uslov koji sam ti vec napisao.Prvo preispitaj trziste i mogucnost pase.Ako to nemas drzi se ti voca.
 
Uh ovde je vec pocelo sa drzanjem ovce al nisu im umaticene...ima trziste za jagnjece pecenje nema brige, ima kafana i ljudi iz Pristine takodje zainteresovani za kupovinu...Ja bih da ukinem krave muzare a predjem na ovce manje posla veca zarada
 
Ti sa 10 ložiš šporet a ja sa 20 ovaca ložim kotao !!!:osmeh:
Šalu na stranu, dosta stvari utiče na zaradu, o tome je pisano u temi ekonomika u ovčarstvu.
 
Kada nemate pravu rasu, a mozda da nabavite carskog ovna pogledom ostaje sjagnjena i bez trojki ne prolazi :haha:
Mada ako nabavite i carsku rasu jagnje od 20-30 kg je od 120-150 evra kada preracunas najskuplja rasa izadje 5-6 evra kilogram pa vi razmislite. Mani se Savo virtemberga i Mihailo idf i subvencija nego nabavite carsku ovcu i zivite carski :ppozdrav:
Odosmo malo u :off_topic:
 
ljudi, imam neke ovce virtemberg sa pedigreima i takodje nekog ovna i par ovce texel rase isto sa pedigreima.. nisam ni znao za ove subvencije(7000 po grlu). pa sam hteo da pitam..(ukoliko neko zna).. gde se ti pedigrei podnose? jel se kopiraju, kakva jos papirologija treba?i gde se nosi .. nista nisam upucen i to..
ukoliko neko zna neka mi odgovori.. bio bih vam bas zahvalan ;) pozdrav iz Kg-a!
 
Trebalo bi da kupim žensku jagnjad W rase, koja je umatičena. Da li se kupovinom ovakve jagnjadi, mogu ostvariti subvencije (pod uslovom da bude subvencija za 2015) sledeće godine kad tu jagnjad prijavim kao svoje ovce? Šta je potrebno za prijavu takve jagnjadi? Da li je dovoljno samo to što su umatičena, ili je potrebno da tražim i pedigre od prethodnog vlasnika jagnjadi? Da li je prvi korak u ovom slučaju da je javim matičnoj službi, i prijavim tu jagnjad kao svoju, ili...? Hvala unapred na pomoći. :osmeh:
 
Nazad
Vrh