Predsetvena priprema zemlje

Imam dva pitanja,kad radite sa spremačem,ili drljačom, pripremu da li radite sa polugama u šlic rupi ili fiksnoj rupi? I još nešto... Dubina pripreme u prvom prohodu obično bude ... cm,a u drugom .... cm? Za kukuruz me najviše zanima. Ako je već bilo pitano ja se izvinjavam!
 
Poslednja izmena:
Prvi put 10-12 cm a drugi put 6 cm,mada ja drugi put više koristim drljaču.A što se tiče rupa,zažmurim i u koju god uguram,bude dobro.:osmeh:
 
Sojište
Bačeno djubre i uradjen 1 prohod tanjiračom pre kiše.
Sad 1 prohod setvospremačem.
28242h5.jpg

2sb6cxt.jpg

edit-live sa njive.:osmeh:
 
Sta je bolje uraditi za psenicu baciti djubre pa zaorati ili baciti djubre na oranje pa spremiti? Predusev kukuruz koji je dobro djubren ali rod je skroz podbacio.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam jednom uradio teškom tanjiračom i jednom popreko malom. Kukuruzovina nije baš lepo isečena i pokrivena zemljom. Mada sad vidim da sam napravio grešku što nisam rekao čoveku da mi teškom pređe još jednom popreko (ali nema se para toliko). Sad planiram da uradim 2x spremačem (uzduž i popreko) pa da onda uradim setvu. Videćemo kako će ispasti. Ima vlage i nadam se da ću za vikend da posejem pa posle ćemo videti na šta će da liči i kako će da nikne.
 
Ja strnjiku jedva potanjirao koliko je suvo

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam jednom uradio teškom tanjiračom i jednom popreko malom. Kukuruzovina nije baš lepo isečena i pokrivena zemljom. Mada sad vidim da sam napravio grešku što nisam rekao čoveku da mi teškom pređe još jednom popreko (ali nema se para toliko). Sad planiram da uradim 2x spremačem (uzduž i popreko) pa da onda uradim setvu. Videćemo kako će ispasti. Ima vlage i nadam se da ću za vikend da posejem pa posle ćemo videti na šta će da liči i kako će da nikne.
Posle svega ovoga vlage teško da će u zemlji ostati.
 
Nazad
Vrh