Predsetvena priprema zemlje

[video]https://www.facebook.com/mijulovic/videos/o.461647350657382/10205826275366173/?type=2&theater&notif_t=video_processed&notif_id=1 460589277343015[/video]

- - - - - - - - - -

Ne znam da li svi mogu da vide ovaj snimak ili drugi put moram da kacim preko youtube?
 
539 moze da vuce RD od 2m i to uspesno. Jer imamo lika iz okoline Sabca koji je kupio 2.3m i vuce je sa 549
 
Ja sad planiram (posto jos nismo nista posejali) da kupim RD 2m za Rakovicu 65. Imam jednu u selu. Bila je 2,5m ali su na 2 reduktora otisle kajle i zuocanicu proklizali na osovini, pa su ta dva reduktora izbacena i suzena je na 2m. Kum je radio remont i sredjianje i kaze da j za mene:osmeh:. Narandzaste je boje a proizvodnja je Italijanska, i lici na ovu sa snimka.
 
Ovako to izgleda kod nas:

2z56olx.jpg


30t16zb.jpg


Posle 1 prohoda:

op7ip0.jpg


Posle drugog prohoda je zemlja solidno pripremljena za setvu ali jako malo vlage ima. Veliki je rizik sejati u takvu zemlju tako da cekamo kisu.

2wqwch2.jpg
Tako je i kod mene bilo ka DTD a gore ovako :D
 
imam jedno pitanje, dal je bolje bacati vestak pre oranja i pre spremanja il sve pre spremanja, il mozda cak tokom setve, i koji vestak vi preporucujete?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
imam jedno pitanje, dal je bolje bacati vestak pre oranja i pre spremanja il sve pre spremanja, il mozda cak tokom setve, i koji vestak vi preporucujete?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
najbolje je u jesen pre oranja kada je u pitanju N:p:K djubre. Fosforu i kalijumu treba vremena od nekoliko meseci da se sa zemljom razgrade i da biljka moze da ih usvaja, a azot dobro utice na razgradnju zetvenih ostataka koje biljka kasnije opet usvaja. Pre par godina sam imao ideju da uzorem, bacim vestak pa spremim u jesen, ali tesko se oralo, bile su velike buse i nije bilo izvodljivo do proleci ulaziti sa rasturivacem, inace tako je nekada radio pik tamis pancevo s tim sto su oni imali tesku mehanizaciju...
 
najbolje je u jesen pre oranja kada je u pitanju N:p:K djubre. Fosforu i kalijumu treba vremena od nekoliko meseci da se sa zemljom razgrade i da biljka moze da ih usvaja, a azot dobro utice na razgradnju zetvenih ostataka koje biljka kasnije opet usvaja. Pre par godina sam imao ideju da uzorem, bacim vestak pa spremim u jesen, ali tesko se oralo, bile su velike buse i nije bilo izvodljivo do proleci ulaziti sa rasturivacem, inace tako je nekada radio pik tamis pancevo s tim sto su oni imali tesku mehanizaciju...

Ja sam do sad uvek bacao ureu i npk zajedno pred spremanje na prolece, pa gledam da mozda bacim MAP u jesen pre oranja i ureu pre spremanja, pa da vidimo sta ce biti....a cujem da neki i tokom sejanja bacaju vestacko djubrivo..
 
Ja sam do sad uvek bacao ureu i npk zajedno pred spremanje na prolece, pa gledam da mozda bacim MAP u jesen pre oranja i ureu pre spremanja, pa da vidimo sta ce biti....a cujem da neki i tokom sejanja bacaju vestacko djubrivo..

pazi te godine kada bacis npk u prolece ti je slaba vajda vecu korist imas dogodine od tog djubriva. map ti je azot i fosfor odnosa 12:52 i jos gore dole slicnih formulacija sto je za gajenje kukuruza, suncokreta i jos nekih ratarskih kultura odlicna stvar jer kalijum uglavnom zahtevaju povrtarskie kulturama povrtarskim kulturame, mada sad imas dosta po netu da nadjes sta kojoj kulturi treba od toga... uglavnom to osnovno djubrenje npk djubretom ide u jesen, a urea u prolece i mislim da 150kg po lancu npk odnosno 100-120 kg mapa u jesen i jos 120-150 kg urea u prolece i nesme da fali :)
 
Svaka čast.Jel može dva prohoda tanjiračom da dobro sakriju kukurozovinu sa njive i spreme dovoljno zemlje za sejanje pšenice,ili mora ipak oranje ?
 
Nemora oranje a sa ovom tanjiracom sigurno ce ostati oko 10 posto zetvenih ostataka koji ne mogu smetati setvi. To je za kukuruzovinu inace u repici i suncokretu nevide se zetveni ostaci.
 
Nazad
Vrh