Predsetvena priprema zemlje

Jos samo da dodam da je donja slika snimljena na istoj parceli 24 februara

1zb6kr4.jpg
 
Nije ni kod nas ništa bolje na parcelama gde nije zatvoreno na vreme ,na 10 cm samo prašina a vetrina duva već danima...
 
Kod vas se crni i blato a kod nas suvo i praši, šta se vidi ono u pozadini ,jel to kukuruz ili suncokret na njivi il su kukurzovina i štapovi?
 
Kukuruz,nije stigao gazda da ga skine,Ovde je bila uljana repica na leto je tanjirana i u planu je bila pšenica,međutim kada sam hteobaciti veštak zaglavio sam se sa R65 i odustao u novembru kada je bio period bez kiše nekako se pooralo bez točka i prepdlužnjaka jel nije moglo drugačije,ima puno neoranih parcela.
Još nismo ulazili u najkritičniji deo atara.
 
Tu imaš pravo. Imam zemlje koja je ta naša lepa poljska laka za obradu a imam i zemlje gde je ona crna masna banatska. Uvek biram da ovu drugu prvo orem pa da mi dođe ova prva kao odmor a ako je obrnuto onda se hvatam za glavu kada treba orati.
U prvoj se bojim da ne usitnim previše a u drugoj se molim bogu da uspem da polupam grudve.
Ovo mu dođe prvi prohod
cam00132.jpg
 
Ovako kod nas izgleda prolećno oranje ili neko kasno zimsko koje nije dobro izmrzlo, šljunkovito
 
Poslednja izmena:
Danas sam video ne sljunak vec SODER na jednoj njivi. Ne smem da slikam jer instajderi iz sela prate forum:haha::osmeh:
 
Nazad
Vrh