Predsetvena priprema zemlje

Braca trenutno si sve pocepao sto se tice pripreme za setvu:bravo:jedino sto moze da te zajebe jeste da zasusi posle setve pa da te muci pokorice,to jest gajenu kulturu.I kolega Kris je momacki odradio posao.Cici i kolega Mindjusar uz svo duzno postovanje i kolegijalnost na forumu,trebalo je bolje da ne palamudimo zasto i kako slike i snimci govore vise od reci.Jest da imate sokocalo i opasne merne uredjaje,ali obican matori kongskilde radi takav posao.
E sad stvarno ...
 
Stvarno me grunt bacio u razmišljanje na tu temu
Ubaci ti meni Franquet i imaš Regenta :haha:

- - - - - - - - - -

travail-sol-combine-preparation-terres-synchrolitor-franquet.jpg
Matiće evo može jedan vaki,reko' da znaš koji da mi tražiš :haha:
 
Ma nema problema.Samo reci hoćeš nov ili polovan i koliko buradi ulja da ti pošaljem uz njega da imaš za Crvenka?! :osmeh:
 
Ako je ovo priprema iz jednog prohoda onda ovo ekstra izgleda, voleo bih da vidim i uživo i da prošetam po njivi e onda bi dao i konačan sud a ostale kolege mogu da pišu šta hoće.
Ja nisam rekao da to nevalja,daleko od toga,samo sam rekao da je daleko od 10cm dubine

- - - - - - - - - -

Ma nema problema.Samo reci hoćeš nov ili polovan i koliko buradi ulja da ti pošaljem uz njega da imaš za Crvenka?! :osmeh:
Može polovan u stanju kao moj
A ulja što više,baj ga kad troši bure na dan :haha:
 
Bracala nemam sta da te lazem. Rec je o jednom prohodu. ista njiva isti snimak...
2015-03-26-21-21-37.jpg

Ako imas vremena dodji do mitrovice, rado cu te provesti po njivama da se uveris kako to izgleda.

Imam snimak oranja te njive pogledaj ga na jutjubu i sve ce ti biti jasno zasto se ovako radi lepo kod nas u calmi...
 
Nesumnjam kolega da je iz jednog prohoda a što se tiče dubine sa slike ima 10 i više santima dubine, skoro do krivine opruge je skrkan, teška je ta skalamerija, zemlja je pitoma to se vidi.
 
Pohvalio sam kolegu i posao je odradjen tu nema divana,ja bi posejao u taj jedan prohod.Svi me napadaju predpostavljao sam da ce tako biti a zaboravlajte strukturu zemljista.Ja sam danas zatvarao vlagu 820 4 spora spremac 2,9 nemoze brze osim da razbijem glavu....breg nizbreg dolina strana drz se za volan drz se za vrata....beton.Drugi prohod vec peglam 7 brza 12cm dubina:haha:brzina nemo s izmeriti od prasine::traktor::
 
Ova Galicijeva masina me jos jednom odusevila. Zemlja kakva god da jeste, nikad iz prvog prohoda nisam uspeo tako pripremiti nijednu njivu.
 
Pohvalio sam kolegu i posao je odradjen tu nema divana,ja bi posejao u taj jedan prohod.Svi me napadaju predpostavljao sam da ce tako biti a zaboravlajte strukturu zemljista.Ja sam danas zatvarao vlagu 820 4 spora spremac 2,9 nemoze brze osim da razbijem glavu....breg nizbreg dolina strana drz se za volan drz se za vrata....beton.Drugi prohod vec peglam 7 brza 12cm dubina:haha:brzina nemo s izmeriti od prasine::traktor::
Kolega ,da nije to malo brzo 7-mom jel reduktor u zecu ili kornjači ? Probao sam da teram spremač 7-mom ali sam brzo shvatio da ovi spremači iz male privrede ne bi dugo izdržali
 
Poslednja izmena:
Kolega ,da nije to malo brzo 7-mom jel reduktor u zecu ili kornjači ? Probao sam da teram spremač 7-mom ali sam brzo shvatio da ovi spremači iz male privrede ne bi dugo izdržali
Bez problema 7-om brzom i spremac 2.9,to je na oko 1600-1700 obrtaja 12-13km/h,bar tako kod mene pokazuje.Naravno ja tom brzinom teram na laksim zemljistima gde je lepo oranje,na tezim bi traktor i spremac zavrsili u delovima.
 
Izmerena moticica...sad bracala mindjusar proceni kolko je duboko isla u zemlju
20150327062841.jpg

Pa da nisi orao bilo bi dovoljno:haha:
Ja za repu spremam do 3cm,za ostalo jedu rupicu dublje,4cm,i sigurnije mi je tako,da nesušim zonu dubine semena,bilo je godina da su javljali kišu navrat-nanos,i da kap nismo dobili,treba čuvati vlagu,a ne vaditi je,pa još se time hvaliti,dobro što nisi stavio flašu,kao pokazatelja dubine :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh