Predsetvena priprema zemlje

Koliko mora vrmena od prskanja totalom parcele da bi se sejala psenica?
Tretirana povrsina se ne sme obradjivati minimum sedam dana kod jednogodisnjih (laksih) korova i dve do tri nedelje kod visegodisnjih (teskih) korova.Ukoliko se pre ovog roka krene sa mehanickom obradom zemlje,moze doci do delimicnog ili gotovo potpunog ponistenja dejstva herbicida.Kod korova nakon primene totala najpre stradaju mladi izdanci,listovi a onda krece cela biljka.Medjutim,i kada svene ceo nadzemni deo,koren je uglavnom jos ziv,njemu treba duzi vremenski period za susenje.To je razlog zasto se treba ispostovati odredjeni vremenski period od tretiranja do obrade parcele.
 
Izvinjavam se za prethodni polupismen post, tastatura me koci. Hvala na detaljnom odgovoru. Pozdrav.
 
Mene vise interesuje sta je ispod gornjeg sloja, meni deluje da je beton, jer traktor uopste ne potone sa ovakvim tockovima....:haha:
 
Mene zanima kad taj šofer krene kući i izađe na asfaltni put kome je lepše, dal šoferu ili traktoru ? :osmeh:
 
tanjuralo se za sjetvu zobi :osmeh:
4meaHvJ.jpg
[/URL][/IMG]
 
:bravo: evo ti pjesma :

[video]https://youtu.be/NwSVY29gXeI[/video]

nego , jel kukuruzište bilo dodatno tarupirano ? Koji je kombajn bio jel imao sječku , origianl ili nešto drugo ? Jel samo razrivano ili još nešto ? Kada ? Kolko prohoda ?
 
Nazad
Vrh