Predsetvena priprema zemlje

imag0642.jpg
imag0643.jpg
imag0640.jpg
Na njivi gde je razbacan stajnjak poslo je puno trave.
 
Uspeh u setvospremanju pre par dana.
Moram da pohvalim firmu koja je pravila spremac, (Temerinci) odem kod njih da kupim nov nosac rotora, ljudi videli sliku i ladno mi daju drugi deo bez naknade, kazu u pitanju nije udarac vec verovatno slucaj loseg odlivka. Inace spremac kupljen pre dve godine, garancija istekla, a i posluzio me dosad odlicno...U vreme danasnjeg muljanja i uvaljivanja svega i svacega, prosto kad naidjem na takav slucaj moram da pohvalim poslovnost doticne firme !


Uf pogresna tema, a ne vidim kako da obrisem poruku.Trebalo je da ide u "Predsetvena priprema zemlje", molim moderatore da obrisu ili prebace poruku:bravo:


820.jpg
 
Čitav potez do one ljubičaste kuće je bio u vodi i to u dva navrata. Ovo je obrada za treću setvu. Sutra idem da potražim nešto od semena u Kraljevu pa Bože zdravlja preksutra setva.

- - - - - - - - - -

Danas sam poorao i pripremio još jednu parcelu iz koje se nedavno povukla voda i sa sobom odnela 20-cm najkvalitetnijeg oganičnog sloja. Dobro se pripremilo jer nije bilo biljnih ostataka da smetaju:
16h0xe0.jpg

U gornjem delu njive je Morava pokazala svoju kretivnost. Počela je izgradnju tenkovskih skloništa:
158ax00.jpg
 
Nazad
Vrh