Predsetvena priprema zemlje

drugar sto si skinuo prednje blatobrane? Jasno mi je sto se skidaju s rusa, al sto i ti? kod mene su svi popucali.
 
Cao, kod nas svi vrse predsetvenu pripremu zemljista tanjiracama. E ja imam u planu da kupim roto drljacu. Jel bi mogo s njom u zimskom oranju samo jednom da prodjem pred setvu i da bude spremno za setvu kukuruza. Samo da napomenem da nije u pitanu teska zemlja.
 
Imam jednu parcelu podeljeno koju zelim da objedinim.Nesto je bila psenica, nesto kukuruz. Kada da orem ako hocu da sejem suncokret? Da li da sacekam da skinem ono sto Bog da od kukuruza pa sve djuture sto kaze narod ili da pocnem vec sada sa strnjistem? Neko predlaze da se to kasnije na prolece preore ali to nikako ne mogu, nemam vremena a ni ne ulaze mi se toliko. Da li mogu kad skinem kukuruz sve da ugarim, pa na prolece tanjiraca i setva? Ili mora jos neko oranje?
 
1) Nikako nemoj da oreš na proleće već to uradi na jesen
2) Deo pod pšenicom ugari sad (ili uradi neki drugi vid obrade strništa) - ako već nije urađeno
3) Kad skineš kukuruze baci veštak i uzori zimsko sve zajedno
4) Nikakvo ugarenje kukuruzišta nije potrebno (nema ni smisla)
5) U proleće radiš redovnu predsetvenu pripremu i sejanje
 
Šta planirate raditi na kukuruzištima gde treba sejati pšenicu?
Ja sam probao da tri puta pređem sa tanjiračom i rezultat je katastrofa.
 
Gde bude sklonjen tulaj,tu cu tanjirati za zito.A ako mozda bude pala neka ozbiljnija kisa,probacu oranje.
 
Pa probao sam da tanjiram i tamo gde je radio kombajn sa sečkom i gde je radio običan heder.Nema šanse to pripremiti jer ipak ima dosta mase i tanjirača ne vadi zemlju odozdo.Jedino da padne neka kiša pa da tanjirača ide dublje inače ništa od toga.Neke njive su mi ispresovali i odneli i tu porblema nema.
 
Planiramo gruber pa tanjiraca,ali pretpostavljam da ce od tog posla biti kesa.... Ukoliko se desi neka kisa onda cemo pokusati kao i Kish. Zadnja solucija,smoke on the njiva a fire in the sky,tanjiranje,setva.
 
Pa ja vidim da kad se sa paunom prođe po njivi jako se lepo skupi.Probaću da odbacim po par prohoda od komšija i potom da to "neko" upali.
 
Pa probao sam da tanjiram i tamo gde je radio kombajn sa sečkom i gde je radio običan heder.Nema šanse to pripremiti jer ipak ima dosta mase i tanjirača ne vadi zemlju odozdo.Jedino da padne neka kiša pa da tanjirača ide dublje inače ništa od toga.Neke njive su mi ispresovali i odneli i tu porblema nema.
Koji kombajn je vrsio kukuruz?ima li tarup?tarup na zmajevom adapteru sto rade ovi privatnici jeste dobar,ali nema brzinu i dosta je debeo noz,pa nije masa dovoljno usitnjena...ali mislim da ce po ovakvom moci sasvim solidno da se pripremi za setvu...jos ako nastavi kusa da pada...


Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh