Predsetvena priprema zemlje

Pa u Austriji ti takve stvari daju pa čak i plate samo da odneseš iz dvorišta.:)
 
Pa mislim da sam pisao o kupovini kombajna u Francuskoj.Ako kupiš kombajn kod njih na placu dozvoljavaju ti da natovariš rasipača đubriva i prskalica koliko god možeš da naguraš na kamion o svom riziku.Znači bukvalno za džabe što se njih tiče ,a carina je tvoj problem.Oni ti izdaju i papire gde se to vodi kao rezervni delovi.
 
Ima jedan trgovac , moje je godiste 82go i svakog treceg je u rumi , a zove se Ivan. One je pre 2 vikenda bio sa nekim koji je vozio neku robu u F i on je mislio u povratku da napuni kamion sa takvom robom koja je dzabe ili za jeftine pare. I verovali ili ne da nije slucajno naleteo na nekog seljaka i od njega je iskupovao neke gluposti, vratio bi se prazan iz F. Kaze cene po placevima su astronomske. Evo ko od vas ide u rumu , neka ga pita , on je stalno tamo prodaje prikolice za rasturanje stajnjaka i utovarivace za djubru. Nego mi se odmakosmo od teme.
 
Ovde je prilicno dugo lezala voda i tu sam juce polomio setvospremac. Danas sam presao sa RD i posejan je kukuruz. Ovako izgleda kad se predje sa RD pri brzini od 6.5 km/h

302vyg2.jpg
 
Imam i ja neke slike i video samo sad nemam vremena,postavicu kad bude kise.Snimio sta radi RD sta tanjiraca....
 
Uspeli smo da spremimo još 10 kj za setvu suncokreta .Rasturena urea i unet treflan.Veći deo parcele je suv ali ima delova gde se još crni ali je tvrdo.
 
Kod pripreme sam došao do zaključka da su pačije šape mnogo bolje za samu predsetvenu pripremu.Za prvi prohod koplja odrade posao ali u drugom i završnom ne mogu se prineti pačijim šapama.Od sada ću raditi prve prohode zatvaranja brazdi sa kopljima ,a drugu pripremu obavezno sa pačijim šapama.
 
Cici ja sam tako imao oko jutra na jednoj parceli od pet jutar,juče odradio sa frezom danas sejao,super odradi posao samo jako sporo!
 
Ja se sada vracam sa polj koja su orana u prolece i 2 puta tanjirana.Mislim da sada idem sa setvospremac i setva.Ako nista ne padne u naredna 2 sata,odoh.
 
Ovih dana smo uzeli ovu parcelu u zakup.Ovde sem pluga nema druge.
P4240075.JPG
P4240076.JPG
P4240077.JPG

Sutra se ore.Inače kod nas će tek sad da se krene u ozbiljnu setvu.
 
Nazad
Vrh