Predsetvena priprema zemlje

Negde moze i mala drljaca da spremi iz dva puta i ako mnogi nebi verovali koji rade licno tu zemlju. Samo mora jednom januar-februar i predsetvu gde je teza zemlja.
Ima primera i ovde zemljiste uz reke, znaci recni nanosi, kad se poore na vreme mozes i metlom da se spremi pa opet idu tanjiracom. A dva prohoda malom drljacom u martu tu naprave cudo
kolega jel padao grad kod tebe? vidim izbacili u okolini Cuprije neko izbacio klip na dobru zemlju

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Padao grad u Krusar sigurno i mozda Supsku. Kisa hvatala do bolnice. Ovamo kod mene i prema Paracinu malo samo prsnulo

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Mi prethodna dva dana razbacali vestak i sad cekamo kisu pa jos jedan prohod pred setvu. Cekam je do petka ako ne onda prohod setvospremacem, imamo kontra teorije otac vice odma preci setvospremacem posle razbacivanja vestackog a ja mislim da je bolje da padne kisa pa onda, kakvo je vase iskustvo sta je bolja varijanta?

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Bolje odmah predji,nema šta da čekaš.Ako padne kiša ,isteraćeš i to malo vlage.Ovako posle kiše odmah setva...ako padne.
 
Ja sam razbacao veštak pa za 2 ili 3 dana spremao i dalje nije bilo rastopljeno. A isto je bilo i kad sam sejao pa marker vadio nerastopljeno đubre.
 
Samo mentalitet, radim neku arendu 2 sela dalje...ja sam zatvorio brazdu februar-mart i juce sejali, tamo jos dosta oranja otvoreno i za neka 3km atarom samo 1 njiva posejana.
Nista ti ljudi ne rade losije od mene, neki i bolje rade ali jednostavno imaju kad.
 
Ja bolje na nezapaljenom kuruzistu uraditi ne mogu.

url=https://postimg.cc/3dC4j6gt]
20190928-160554.jpg
[/url]
 
Koju dubinu si postigao sa tri prelaska. Ja sam danas malo radio sa nosenom v28, jedva 5 do 6cm u prvom prelasku, mnogo je suvo i tvrdo tako da cekam kisu, mora jednom pasti.
 
Pa nisam izasao napolje da gledam ali negde izmedju 10 i 15 cm mislim. Prva dva puta sam isao sa skroz dignutim tockovima na tanjiraci treci put sam vozio drugom brzinom sa tanjiracom na tockovima. Bilo mi je samo bitno da sto bolje sahranim tu masu.
 
Nazad
Vrh