Predsetvena priprema zemlje

:bravo: evo ti pjesma :

[video]https://youtu.be/NwSVY29gXeI[/video]

nego , jel kukuruzište bilo dodatno tarupirano ? Koji je kombajn bio jel imao sječku , origianl ili nešto drugo ? Jel samo razrivano ili još nešto ? Kada ? Kolko prohoda ?

Hvala na pesmi,ali me nije baš pogodila u žicu,kratka tanjirača jedan prohod + razrivač jedan prohod :ppozdrav:
 
Danasnji posao:

Strnjiste je gruberisano bez valjka po onom velikom mrazu od -17 stepeni ( ne znam tacno kada je bilo ali negde oko nove godine, mozda pocetkom januara ).

ovako je izgledalo pre spremanja:

2ymy5ug.jpg


i posle

15hkizb.jpg


ucesnici akcije:

rm5tvd.jpg




I malo interesantnosti. Posao je radjen sa navigacijom pa sam prebacio na USB izvestaj o poslu. Ovako izgleda:

311wefr.jpg


Kao sto se vidi vreme provedeno na parceli je 7.9 h a evektivno se radilo 6.3 h. Razlika izmedju dva vremena je ciscenje germinatora od kanapa, zice, armature, panjeva i raznoraznih gluposti sto moze da se nadje na parceli koja je bila pod vockama do pre nekoliko godina. Ukupna povrsina koja je uradjena za tih efektivnih 6.3 h je 38.4 ha sto ispada nekih 10.5 kj/h.

Drugi fajl koji kreira navigacija automatski startuje google earth i prikaze lokaciju parcele. Skoro da sam bio u Rumuniji :osmeh:

11alwsg.jpg
 
Sto bi se bracala ljutio. Stvarno ne znam koliko su isle duboko i ono je bila moja odokativna procena, iz traktora u radu.

Sad se setih da bi se moglo sa onih slika videti kada traktor stoji kolika je dubina rada...

- - - - - - - - - -

Slika, pa ti proceni otprilike kolko su duboko isle opruge u zemlju.
20150324145551.jpg
 
Braca trenutno si sve pocepao sto se tice pripreme za setvu:bravo:jedino sto moze da te zajebe jeste da zasusi posle setve pa da te muci pokorice,to jest gajenu kulturu.I kolega Kris je momacki odradio posao.Cici i kolega Mindjusar uz svo duzno postovanje i kolegijalnost na forumu,trebalo je bolje da ne palamudimo zasto i kako slike i snimci govore vise od reci.Jest da imate sokocalo i opasne merne uredjaje,ali obican matori kongskilde radi takav posao.
 
Nazad
Vrh