Predsetvena priprema zemlje

1zcogmg.jpg
 
Nema sta , stvarno lepo izgleda, ali ipak mislim da je malo preterano usitnjeno u slučaju jačih pljuskova ( sto se i najavljuje) doći će do stvaranja pokorice.
 
a zašto te teške drljače nemaju i napred rotore kao one novije mašine i onda nose samu sebe a traktor ne tone i ne trpi hidr. a dubina pripreme uvek ista
 
juce sam poceo setvu,i odmah je iskembridzano,posto je jako suvo,kemridz je dosta isitnijo zemlju,nije jako sabijena,posto imam jos da spremam,sta mislite da samo pre setve prodjem kembridzom umesto spremacem,da koliko toliko izmesam djubre sa zemljom,da ne spremiram i ne vadim i to malo vlage,da li bi to imalo nekog efekta?
 
Ja sam moje njive u ritovima posle spremanja povaljao sa glatkim posto nemam kembridz valjak A video sam kod ovih vecih da im njive cekaju setvu uradjene sa k.valjkom,posle spremanja.
 
@Dolovac mozda bi i mogao al onda to za mene nije posao a i za traktor bi bilo tesko,jedino da je lakse konstrukcije,ovaj mu je taman jer kad ima brda nije mu lako pogotovo kad idem drugom brzinom,naravno da se uredno spusti.
 
Nazad
Vrh