Predsetvena priprema zemlje

Drugar i ja pre cca 20 dana.
b9cffb9b037eee46cdcb926a591dd2a5.jpg

739342d903175f2b46915c07ecaae978.jpg

c35834c5808252e82a966776851c6dff.jpg

1d05293ea49e91be26cfcdd1dcdbcee9.jpg
 
kod nas duva vec dobre 2-3 nedelje,kise ni kapi i zemlja povrsinski isusena,katastrofa
ove godine nista bez kembridz valjka !!!
tamo gde kembridz prodje to je pripremljeno usitnjeno i sabijeno da se ne susi
 
Ja i drugar juce setvospremacem radili i pune ruke puklih opruga.Dal je ikad gore bilo spremiti ko ove godine kad me jos boli vrat i kicma za 6Ha koliko smo spremili juce i to samo jedan prohod.Odozgo ko beton a dole vlazne plase pa je drugar umalo i potonuo sa Imt567 na jednom mestu.Do truba je zapao skoro i da nije brze terao nebi se ni izvukao.Sutra ako nebude kise teza drljaca ce da radi posto je setvospremac ko babini zubi ostao krezav
 
Kod mene juče tanjirača V dubička ostala u njivi.Bolcni za kačenje se malo otpustili i koliko je skakala tanjirača oba su pukla kao ledenice.Sama tanjirača ima 500kg na njoj je još 150 tegova i jedva ostavlja ravno za sobom.Sjetvospremač drugu godinu ne ulazi u njivu.
 
Uzeta jedna njiva u zakup pre neki dan, da li nakon oranja odmah preci tanjiracom ili nekim drugim orudjem da to ispadne kako treba ??
 
Uzeta jedna njiva u zakup pre neki dan, da li nakon oranja odmah preci tanjiracom ili nekim drugim orudjem da to ispadne kako treba ??
Pazi samo kad budeš orao ako je jako vlažno nemoj odmah gaziti zemlju ,ugazićeš je samo a nećeš ništa uraditi bolje sačekaj jedan dan pa sutra pređi tanjiračom,a ako je suvlje možeš odmah kroz sat dva . Najbolje bi ti bilo da kad pooreš pređeš kemriđž valjkom jel ćeš time sabiti zemlju i grudve i sprečiti dalje isušivanje i okošćavanje zemljišta.Kod nas kad se ore s proleća ide i kembriđž obavezno ako je oranje grudevito on uradi dobar posao sabije i čeka se samo prva kiša da se isetvospremači i onda bude zadovoljavajuće.
 
danas je netko fino zapao iza Ratkova, pa jedno selo prema NSu sa narančastim renaultom......pored neke bandere, pa su ga dvojica vukla.....oko pola 9 se izvukao.....do osovina je propao......
 
Nazad
Vrh