Predsetvena priprema zemlje

Kod nas zemlja je do te mere izmrzla da je kao pesak.Čujem da se žale na pripremu, vlage nema ,smrzla je bila do kine i rasipa se , slabo nabija ...
 
08dd4e94c50f2f521459d13b60679029.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ja ću sutra probati jedan prohod setvospremačem da vidim kako izgleda. Pa neka stoji a posle ove kiše od nedelje čekaću da se malo prosuši, razbacam ureu i još jedan prohod spremačem i može da se seje. A ako da Bog do 5.4. da završim. FAO 600 je u pitanju jer ga skidam beračem. Ovo je moje viđenje trenutno a kako će biti zavisi od vremena.
 
aec909cd5ec01fcb7f5c72f41f0838ba.jpg


zna li neko kako se resiti podzemnih voda? da li bi podrivac pomogao?
imam parcelu od jutro, pola jutra ne moze ni prazan traktor proci a kamoli nesto raditi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Voleo bi da vidim u kukuruzistu kako izgleda bez oranja, za soju i psenicu sa seckom dobrom moze pripremiti tako. :ppozdrav:
Evo današnji posao...samo za tebe...jeste peskovitija,ali ovršeno jače 8t/kj sa 16%vlage ...


Tu će morati za 2nedelje još jedan prohod pred setvu suncokreta,a sad je moralo,zbog persijske čestoslavice (veronica persiaca),ima puno,al sitne ...

- - - - - - - - - -

A ovo je prvi i jedini prohod za kukuruz,za utorak,repište,al vlage najlepše i najlepše naoko,pre germinatora ...


Nikad više ponika u ovo doba ... a uzgred,godinama čista njiva ... :osmeh:

IMG_20170324_153009.jpg
 
Poslednja izmena:
Zanima me koja je hronologija posla k8nkretno na ovom snimku? Bilo kakava da je zemlja posle prinosa od preko 8t/ kj ostaje pozamasna masa za gruber. Uzgred posao fantastican vredan svake pohvale.
 
Izgleda to korektno, da napomenem da je radila v vucena i hudjikov gruber, ali opet smo se bojali da ostane masa zbog predetvene pripreme. Opet sto kazekolegazivce ostaviti na njivi i dopustiti vremenu da odradi svoje
 
Mindjusar
Kod mene na 8t/kj se moralo orati i posle oranja nije sva masa sahranjena dole lepo. Sejalica sa diskovima i na nekoliko mesta je zagusilo. Jednostavno mase na KWS-u sam imao da bi bilo 500 bala mase sa jutra.
Kod nas i sa predluznjacima ispravno podesenim nije se najsrecnije zaoralo. Takva godina.

@Rista
Komso, to je neka livada uzorana. Nema tu srece, ja to imam na nekoliko mesta i shvake godine kada mi voda bude u prolece popizdim i kazem sebi da cu to ostaviti kao ledina da bude, al jos nisam to uradio definitivno:ppozdrav: Sacekas polovinu aprila da se isusi lepo i posejes.
 
Juce zavrsena pripremma za kukuruz,sredinom februara zatvorena brazda,juce rastureno djubrivo 200kg /ha uree i 2x drljaca,odradilo se super....Da napomenem samo da su korovi uveliko krenuli:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh