Predsetvena priprema zemlje

Bolje je što si promenuo na klasične opruge. Jer na 2.9m 29 velikih ravnih opruga bi ostavilo mnogo propusta. Ne može ta motika da ide na 10cm, neka kaže ko šta hoće, ostanu između kao brdašca kada bih uzeo pažljivo da sklanjaš rastresiti deo, meni se to nije sviđalo. Mi smo uzeli sa ravnim oprugama na 4m 40 komada i nije radilo baš kako smo hteli. Pa sam ubacio još 35-40komada i sada na 4m sa 75-80 opruga radi fantazija. 9-10km/h sa duplim točkovima ide zavisi od zemlje, samo što rus od 80ks plače kada ga nosi. Pretežak.
 
Ipak sam danas promenuo na klasicne S opruge. Vise vade vlagu, ali bolje ravnaju i ujednacenije bude iza masine. Ako mi nekada bude trebalo uzecu jos jednu garnituru ravnih opruga.

Trebao si uzeti 3,2m fiksni ali no.

- - - - - - - - - -

Bolje je što si promenuo na klasične opruge. Jer na 2.9m 29 velikih ravnih opruga bi ostavilo mnogo propusta. Ne može ta motika da ide na 10cm, neka kaže ko šta hoće, ostanu između kao brdašca kada bih uzeo pažljivo da sklanjaš rastresiti deo, meni se to nije sviđalo. Mi smo uzeli sa ravnim oprugama na 4m 40 komada i nije radilo baš kako smo hteli. Pa sam ubacio još 35-40komada i sada na 4m sa 75-80 opruga radi fantazija. 9-10km/h sa duplim točkovima ide zavisi od zemlje, samo što rus od 80ks plače kada ga nosi. Pretežak.

Neznam koji setvospremač je u pitanju ali toliki broj opruga vući kroz zemlju sa 80ks uf, to mu dođe poput germinatora, ja sam blesav ali vama skidam kapu.
 
Bez pacijih. Obicne. 3.2m bi on vukao u vecini slucajeva ali posto kada se ukaze vec u jesen zatvorim oranje onda mu je 2.9m dovoljno. 558 je vukao 19 opruga pa u jesen kada idem to mu je bilo sasvim dovoljno za 2bh. U prolece sam mogao u 80% slucajeva veci zahvat vuci.
 
Pa 2 puta je bio vec suncokret ,a drugi razlog je sto ima svoje seme ,samo nisam rekao da je u pitanju jecam zimac .Ja sam bio protiv toga ali kao sto sam napisao to nije moje nego mog oca a radimo odvojeni ja samo pomazem
 
Ne,za kukuruz...experimentišem malo...za mesec dana planiram setvu pa na jednom delu parcela rešio da probam opet malo ranije sa pripremom...nije mi se loše pokazalo,sad ćemo ooet uporediti pa ćemo videti na jesen jesam li se zeznuo...
 
Jel onda do setve ništa ne diraš?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nisam planirao ako ostane ovakvo vreme i stanje parcela,e sad ako slučajno bude obilnih kiša,ili snega ko lane pa sabije zemlju ondak ću morati al u tom slučaju će svakako biti viška vlage...
 
Danas krenuo sa zatvaranjem brazde.

Slike su iz njive sa proletnjim oranjem,a njiva sa snimka je jesenje oranje.Vidi se jasna razlika.Ima grudvi ali zbog toga sada i zatvaram brazdu,takva je zemlja i kada se sada prodje sa tanjiracom pa padne koja kisa i zakaci jos koji mraz onda jedan prohod drljacom pred setvu i to bude kao "pirinac" sto kaze jedan moj komsija. :haha:

[video]https://streamable.com/6q9qa[/video]

52984121_633329053770321_5719150091684544512_n.jpg


52999954_250926829118913_1598368978240012288_n.jpg


- - - - - - - - - -

Omasih temu,hteo sam napisati u temi "Zatvaranje zimske brazde"...Nek prebaci neko ako hoce,a sto se mene tice moze ostati i ovde.. :)
 
Pre 7 dana prvi prohod tanjiracom,danas drugi prohod odradjen,fino izgleda
 
Poslednja izmena:
[video=youtube_share;r3ZTkGS-QWo]https://youtu.be/r3ZTkGS-QWo[/video]
Opet nas dvojica...ja i Milojica...
I to je to,mi smo naše završili što se tiče pripreme...
 
Nazad
Vrh