Predsetvena priprema zemlje

Ljusha,tebi ako otkažu kočnice,ostaće ceo grad bez struje.
 
Само спусти спремач.....пре ће га опалити струја нег да остане без кочница

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Moji drugari su danas orali i spremali za žito. Orano je do 20cm dubine, a preko te dubine izvaljuje, kida i čupa baš velike grudve. Moralo je da se radi tri prohoda setvospremačem da bi bilo dobro za setvu. I skroz je suvo.
 
I ja sam spremio za setvu :)
86b0b6ffebc9d8f30acfda3f2f0e7b08.jpg
 
Ne, samo tanjiranje i spremac. Predusevi su soja i bostan. Slama je balirana, a na bostanistima sam skupio vreze na lije i zapalio. Prezadovoljan sam kako je ispalo. Samo kise...

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Ispalo je odlicno,zato sam i pitao.Ja moju zemlju ne mogu pipnuti tanjiracom nosenom od 28 diska a ova mala ovako lepo uradila.Zato sam se i zacudio.Sve pohvale.
 
Stvarno je odlično ispalo,s obzirom da je mala tanjirača u pitanju...kod nas ima toliko tvrdih njiva da neke ozbiljne teške tanjirače samo skakuću...
 
Sira tanjiraca jeste teza ali ima vise diskova, pa je pritisak po disku isti. Govorim o istom tipu male tanjirace 20/24/28 diskova. Samo moze da se desi da uza jos i bolje ide u zemlju jer bolje kopira teren.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Каква су искуства са тањирањем у Пролеће за сетву соје кукуруза'?Ако не успе да се узоре ко свет преко зима...нисам за ту варијанту али то је план Б....
 
Nazad
Vrh