Predsetvena priprema zemlje

Ja sam pravio ogled sebi samom. Jedan deo sam zatvorio 31. januar, a ostatak sada. Posejana repa, nikakve ja tu razlike ne vidim za sada. I jednu i drugu kombinaciju germinator je pratio, pa sejalica. Meni to sve isto.
 
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas bez zatvaranja brazde na parcelama gde je biilo ravno i fino oranje krenula je trava.
Pisao sam o tome kako mi predstavlja problem to sto treba pospremiti parcele koje ce ici pod sojom a sa setvom ne bi krenuo do 1 Maja. Kad ih sad izravnam do tada ce krenuti trava a pred setvu sa samo jos jednim prohodom spremacem tesko da cu unistiti svu travu.
Vlage trenutno ima jos dovoljno za setvu ako bi se sad posejalo.
 
Ni ja je neći ranije sejati a sve sam zatvorio ovih dana...naravno krajem meseca još jedan prohod dali spremač dali poluteška drljača uslovi će reći.Od korova što ostane naravno nosi total+sencor(znate na šta miislim kad pišem Sencor)
 
Vrsta korova određuje količinu totala a ne uzrast...I tu ako se za.ebeš nema popravnog,sledi mehaničko uništavanje samo...:ppozdrav:
 
Kod mene je sve spremljeno smo jednim prohodom teske drljace, sasvim je ok, moze se sejati. Potrosnja e bila 3,5 lit po kj
Razmisljam, da li za soju, koju cu da sejem poslednju, predjem jednom sada i onda jos jednom neposredno pred setvu, ili da cekam, pa samo jednom pred setvu...
 
Malo spremali danas...
a8c806e51be5e8fbcc80603d2b07f982.jpg
642b3ee3b7241a23123a92fca60a2849.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zahvat je 5,5 m. Tu su uvratine, malo dalje je bolja situacija...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh