Vina od voća

Ево један старински рецепт стар бар стопедесет година за справљање воћног вина од црвене или црне рибизле.
Први начин:Узети 2 литре бунарске боде(или флаширане воде савремено речено) и 500 грама рибизли опраних и отребљених.У воду у којој је растворено 120 грама шећера усути,претходно истуцане рибизле промешати полако и пажљиво да се све лепо сједини и оставити да одстоји бар 12 сати прекривено платном или газом.Повремено мешати .Након тога течност процедити кроз чисту крпу.Оно што остане у крпи пажљиво исцедити у други суд ,поступак поновити и течност додати у ону прву течност.Оставити да се сталожи сипати у флаше и пити.

Други начин:Уместо воде да се стави неко младо вино или шира а остало је исто.

С обзиром да у данашње време имамо замрзиваче увек можемо од замрзнутих рибизли правити само онолико колико нам је потребно за краћу употребу а ако желимо да га користимо у дужем раздобљу овако справљано воћно вино је потребно додатно конзервирати.

Лично,правим га увек за једнократну употребу.
 
Da li neko ove moze napisati tačne korake kako napraviti vino od kupina.tabela mi nije najjasnija. koliko vode dodati na 100 kg kupine koliko šećera koja će jačina vina biti dodaje li se konzervans i td
 
da li je ispravno na poslednjem pretakanju dodavati na kolicinu od 5 l vina kesicu konzervansapa ako ima 100 l vina dodati 20 kesica konzervansa tako da se 2l zagreje razmuti konzervans i doda u tu kolicinu
 
Evo i mene sada u temi, hteo da da pitam isto za neki recept za vino od kupine ali vidim da tema nije bas aktivna. Ja cu napisati moj recept.

Na kilogram kupine ide 300 grama secera, sve se to dobro izmesa i kupina izgnjeci da pusti sok, tako se ostavi stoji 17 dana, za to vreme se digne gore kupina ispod ostane vino, crevom se probije taj sloj kupine koja se digla i istoci se to vino. To tako ponovo stoji jos 17 dana gde se sada cedi kroz gazu kako ne bi proslo nista osim vina, sipa se u flase ali ih ne zavrcem vec stavim gazu umesto cepa da stoji neko vreme i posle je vino spremno.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Od 30 kg kupina, po gore napisanom receptu dobio sam 18 litara vina, ja zadovoljan...
184543c4bbeee517a2ac9c8019ece65b.jpg
1de3f47de89ea3465c66dc701a6f4245.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Drzao sam tu bas gde su flase, na spratu kuce na otvorenoj terasi, samo tu nikada ne moze da ugreje sunce.
Sada stoji u flasama jos 17 dana sa stavljenom gazom umesto cepa, posle toga zavrnem i spremno je za upotrebuu

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Ti joj onda daji ekstra zrelu kupinu u velikim kolicinama trebalo bi da ima isti uticaj kao vino

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh