Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Vina od voća

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,169
    Zahvalio se
    36
    Zahvaljeno 482 puta na 267 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ево један старински рецепт стар бар стопедесет година за справљање воћног вина од црвене или црне рибизле.
    Први начин:Узети 2 литре бунарске боде(или флаширане воде савремено речено) и 500 грама рибизли опраних и отребљених.У воду у којој је растворено 120 грама шећера усути,претходно истуцане рибизле промешати полако и пажљиво да се све лепо сједини и оставити да одстоји бар 12 сати прекривено платном или газом.Повремено мешати .Након тога течност процедити кроз чисту крпу.Оно што остане у крпи пажљиво исцедити у други суд ,поступак поновити и течност додати у ону прву течност.Оставити да се сталожи сипати у флаше и пити.

Други начин:Уместо воде да се стави неко младо вино или шира а остало је исто.

С обзиром да у данашње време имамо замрзиваче увек можемо од замрзнутих рибизли правити само онолико колико нам је потребно за краћу употребу а ако желимо да га користимо у дужем раздобљу овако справљано воћно вино је потребно додатно конзервирати.

Лично,правим га увек за једнократну употребу.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Deda Lala na ovoj poruci:

tale242 (08-07-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2019
    Poruka
    37
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko ove moze napisati tačne korake kako napraviti vino od kupina.tabela mi nije najjasnija. koliko vode dodati na 100 kg kupine koliko šećera koja će jačina vina biti dodaje li se konzervans i td
    Umiljato jagnje dve sise sisa !!!!

Član
    Datum pristupanja
    May 2019
    Poruka
    37
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    da li je ispravno na poslednjem pretakanju dodavati na kolicinu od 5 l vina kesicu konzervansapa ako ima 100 l vina dodati 20 kesica konzervansa tako da se 2l zagreje razmuti konzervans i doda u tu kolicinu
    Umiljato jagnje dve sise sisa !!!!

Član Polkic_98 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    282
    Zahvalio se
    11
    Zahvaljeno 48 puta na 28 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo i mene sada u temi, hteo da da pitam isto za neki recept za vino od kupine ali vidim da tema nije bas aktivna. Ja cu napisati moj recept.

Na kilogram kupine ide 300 grama secera, sve se to dobro izmesa i kupina izgnjeci da pusti sok, tako se ostavi stoji 17 dana, za to vreme se digne gore kupina ispod ostane vino, crevom se probije taj sloj kupine koja se digla i istoci se to vino. To tako ponovo stoji jos 17 dana gde se sada cedi kroz gazu kako ne bi proslo nista osim vina, sipa se u flase ali ih ne zavrcem vec stavim gazu umesto cepa da stoji neko vreme i posle je vino spremno.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.