International

Hidrol 46 u hidraulik , u mjenjac i reduktore sae 90 , ni on nije 100% siguran da li je to ispravno , ali on to ulje dospa,navodno mu je rekao neki mehanicar.
 
@miroslavjovanovic78@gmail
Ako Vam nije jako hitno, sacekajte koji dan treba da pronadjem taj podatak pa cu javiti.
 
hvala.jel on zadovoljan sa tim traktorom,šta kaže kakav je u radu? :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266341841[/time]
_________________________________________________
panonstib je napisao(la):
@miroslavjovanovic78@gmail
Ako Vam nije jako hitno, sacekajte koji dan treba da pronadjem taj podatak pa cu javiti.
nije mi hitno zasad dok nekrenu radovi-samo mi curi iz hidraulika malo na donjem semeringu od poluga pa rekoh da znam šta da dosipam jer nevalja ulja baš mešati :ppozdrav:
 
@miroslavjovanovic78@gmail
Evo pronasao sam podatke:
u menjac (diferencijal, bocne reduktore.prednji diferencijal) ide ulje 80W-90 MIL-L-2105B sto bi odgovaralo API GL5.Sto se tice hidraulika, e tu morate videti, ako imate jos neki traktor koje on ulje koristi u hidrauliku pa da i u ovaj traktor to sipate. Inace ako budu vukli iste masine koje imaju niku hidraulicni pogon moze doci do mesanja ulja.Inace moze da se koristi hidraulicno 46 ili 68 , ali je jako bitno da bude HV, nikako HM.Razlika je u jednom aditivu koji regulise viskozitet hidraulicnog ulja na promenu temperature a taj aditiv se nalazi u HV ili po DIN 51524 tip 3 (HVLP).Nesto od toga bi trebalo da pise na ambalazi.Ako curi na donjim polugama hidraulika onda curi iz menjaca i najverovatnije Vam je otisao semering.Ako Vam treba kataloska slika tog dela javite mi pa cu poslati. :cao:
 
@North ARMY
Postavio sliku u temi CASE jos 30.01.2010.Slabo pazite na casu, nema veze i netreba mnogo paziti. :D :ppozdrav:
 
panonstib je napisao(la):
@miroslavjovanovic78@gmail
Evo pronasao sam podatke:
u menjac (diferencijal, bocne reduktore.prednji diferencijal) ide ulje 80W-90 MIL-L-2105B sto bi odgovaralo API GL5.Sto se tice hidraulika, e tu morate videti, ako imate jos neki traktor koje on ulje koristi u hidrauliku pa da i u ovaj traktor to sipate. Inace ako budu vukli iste masine koje imaju niku hidraulicni pogon moze doci do mesanja ulja.Inace moze da se koristi hidraulicno 46 ili 68 , ali je jako bitno da bude HV, nikako HM.Razlika je u jednom aditivu koji regulise viskozitet hidraulicnog ulja na promenu temperature a taj aditiv se nalazi u HV ili po DIN 51524 tip 3 (HVLP).Nesto od toga bi trebalo da pise na ambalazi.Ako curi na donjim polugama hidraulika onda curi iz menjaca i najverovatnije Vam je otisao semering.Ako Vam treba kataloska slika tog dela javite mi pa cu poslati. :cao:
Panostib hvala ti puno jer stvarno nisam imao iskustva sa tim traktorima,ako imaš tu katalošku sliku pošalji kad budeš imao vremena da vidim baš me zanima jer hoću to da saniram.pa jel i ti imaš taj 844?
 
@miroslavjovanovic78@gmail
Nemam ja traktor jedino ako racunate neke modele , ali imam parts katalog od CASE i uskoro cu postaviti sliku tog dela. :ppozdrav:
 
rešio sam pitanje curenja,jeste to je bilo ulje iz menjača i diferencijala,imam još jedno pitanje za tebe panostib:danas sam zakačio veliki kombinator da vidim kako se hidraulik ponaša i bez problema traktor ga podiže iako je izuzetno teška mašina,međutim čuje mi se onaj ventil od hidraulika što je kod sedišta dole i hidraulik popušta oruđe pa ga ponovo podigne nekih 5cm otprilike.dali je to ventil u pitanju,filter možda pošto sa tog ventila cev ide na filter pa iz filtera do pumpe.šta bi to moglo biti,ali kažem diže oruđe bez promlema jedino što taj ventil cakće i popusti pa podigne onda. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Drago mi je da ste resili curenje ulja iz menjaca.Sto se tice podizne moci tog traktora u to nemorate da sumnjate ima dosta veliku.To ''poigravanje'' hidraulika moze imati vise uzrocnika.Prvi je glavni kontrolni ventil koji se nalazi u kucistu hidraulika.Najcesci uzrok je mesanje ulja i neredovno menjaje ulja u hidraulici.Preko spoljne hidraulike povlaci ulje u sevbe, a neznamo koje je ulje bilo u prikljucnoj masini.Drugo je neredovna promena filtera hidraulike koji kada se zaguse preko bajpas ventila propustaju prljavstinu koja se zadrzava u ventilima.
Niste mi napisali ili postavili sliku da vidim koji tip gidraulika poseduje Vas traktor, jer ima ih razlicitih i kakva je spoljna regulacija podiznih poluga (putem obrtnog ventila ili putem rucke i sajle).
Sleduci uzrok moze da bude i propadanje manzetne na klipu podiznih poluga (od vremena upotrebe, loseg ulja, preopterecenja.....).
Ako mi dostavite ove gore podatke koje sam napisao mogu da Vam kazem gde i koje filtere da zamenite (ima ih vise), a trebalo bi i ulje da zamenite mada to nije ni malo jeftino pa ako mozete da izvrsite pripremu i sve operacije do prvih novaca ovako, a onda da obavite sve operacije koje su neophodne na njemu. :cao:
 
danas sam panostib rešio i hidraulik-filter je kao nov bio,čist al sam ga ipak oprao.taj mali ventilčić ispod sedišta bio zaglavio,ja ga ošmirglao sa vodenim finim šmirglom i ponovo montirao i sad evo radi.u pravu si hidraulik je ekstra jak verovatno zbog zupčaste pumpe a i jako je precizan,ulje je kao novo skoro.hvala ti puno :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
imam još jedan problem panostib ako možeš da mi pomogneš(internacional 844 isto).ima malo lufta na zadnjem levom točku kad sa gma digo na dizalicu.sistem nije isti kao kod imt 560 koji ima spoljne bočne reduktore(to sam rešavao jer kod njega se dovrće matica),ovde su planetari i neznam koji je sistem da li on ima neku maticu ili šaraf za dotezanje kada se rastavi.samo mi taj točak ima malo lufta-ponekad lupne malko al necuri iz glavčine ništa.kako da to rešim?ako imaš katalošku sliku molim te stavi je
 
Nazad
Vrh