Ograđivanje voćnjaka

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Rešio sam da pristupim ograđivanju voćnjaka, ali neznam kakve stubove da uzmem, dali bagremove ili betonske. Betonski mi deluju nekako dugovečnije, mada i bagremovi mogu da traju jako dugo. Dali neko ima možda neku preporuku oko izbora?
 
Da li ima neko preporuku gde mogu kupiti zicu za ogradu a da je povoljna :haha: Ogradjujem veliku povrsinu oko 1,5 km i visine 1,6 ili 1,7 jos nisam odlucio .A cene su veoma razlicite pogotovu sada kad je cena gvozdja otisla na gore mnogo.
 
Ima u Inđiji proizvođač, meni je bio najpovoljniji, uzimao sam ranije od njega dosta žice za različite namene, javiću ti broj i adresu na pp.
 
Moguće da je to ista firma, jer i ovaj je radio betonske blokove i betonske stubove, šaljem ti adresu i tel.
 
Juce sam obisao vocnjak i video da je skinuta bodljikava zica u duzini 200 metara a i majstor je skinuo jos plus 50 zatezaca tj.presekao zice koje drze ogradu. :zli:
 
Uvedeš struju i rešena stvar :haha:
Malo se šalim ali ja bi razmislio i o onom električnom pastiru. Nije skup oko 100 e. Odbija a ne ubija :haha: , kad ga jednom zdrma obilaziće u širokom luku.
 
Sale je napisao(la):
Juce sam obisao vocnjak i video da je skinuta bodljikava zica u duzini 200 metara a i majstor je skinuo jos plus 50 zatezaca tj.presekao zice koje drze ogradu. :zli:
bas zbog takvih stvari se nas narod ne odlucuje na podiznje modernih vocnjaka ulozis pare i rad a dodje neki ciga sve to pokupi da proda u staro gvodzdje a nasa policija se pravi mutava
 
Nazalost je tako ,ali ako hoces pravi vocnjak i ulaganja nisu mala a ograda je ne ophodna .Srpska posla.Vise me je kostalo vremena i zivaca to sto sam prepravljao ,nastavljao zicu i vezivao nove zatezace nego da sam mu mogao dati tih 50 zatezaca cija je cena oko 3000 dinara.
 
Ja sam se odlucio za betonske stubove da pravim za ogradjivanje vocnjaka.Stubovi su dimenzija 10x8x220.Do sada sam napravio 300 stubova i jos malo planiram da ogradjujem.
Ako nekog zanimaju stubovi neka se javi na PP pa se mozemo dogovoriti oko cene :D
Takodje imam i masinu za busenje rupa u zemlji za stubove sa burgijama f 100 i f 160,tako kad postavite stub u zemlju taman cucne u rupu.
 
koliko te je kostalo pravljenje jednog stuba? ja sam kupio 600 kom od propalog PIK-a ali mi treba jos?
 
Najvise zavisi za koliko para nadjes armaturu jer je ona najskuplja.Po mojoj nekoj racunici 1 stub me izadje oko 250-300 dinara najvise.Neracunam kalup naravno i pravljenje stola.
 
ovi sto sam ja uzeo su idealni 200 din, slovenacki od impregniranog betona, ali nema ih vise, prodao covek oko 5000 kom dok sam se ja opasuljio da mi treba jos :spavam:
 
To je odlicna cena ,ja sam uzeo pre neki dan za 500,00 kom .2,5 m visina . I zavrsio ogradjivanje .Mogu da vam kazem da je ta ograda krvav posao .70 kg svaki stub,istovari kamion ,pa utovari ponovo u prikolice i vozi na njivu(plac) ,busi rupe ,stavljaj u rupe,nivelisi ,tovari sljunak u prikolicu,agregat,mesalica ,betoniraj .
E jos da sam zicu sam postavljao ,riknuo bi skroz.
 
Bogami jeste tezak posao.Ja sam radio nekom liku sve to,a sad cu i meni da radim.Prvo obelezavanje terena gde da se kopaju rupe,busenje rupa 300 rupa,postavljanje stubova 330 stubova sa kosnicima,betoniranje stubova i postavljanje u vaser vagu,razvlacenje pocinkovane zice 3mm 3 kom,razvlacenje pletene zice 1,9 metar visine.Za ceo posao je trebalo 4 coveka koja su to radila 10 dana po 10 sati rada.Jedva sam cekao da se zavrsi posao.
 
Hipija je napisao(la):
Najvise zavisi za koliko para nadjes armaturu jer je ona najskuplja.Po mojoj nekoj racunici 1 stub me izadje oko 250-300 dinara najvise.Neracunam kalup naravno i pravljenje stola.

Imam jedno pitanje za tebe koji promjer armature si stavljao i koliko komada jer i ja planiram da radim stubove za voćnjak 2,7m visine. Unaprijed zahvalan.
 
Ja sam stavljao 4 sipke f6.Moze da se radi i sa 3,ali ako ga vec radis za sebe preporucujem ti da stavis 4.I 5 uzengija sam staviljao na 2,2 metra duzine.

Reci mi sto pravis tako dugacke stubove 2,7 m?
Post je spojen: [time]1258570224[/time]
_________________________________________________
evo malo slika sa terena
2ylpo4z.jpg

20t1952.jpg
 
Bravo majstore!!! ::svaka cast:: uradio si ogradu po svim propisima. Nego , reci mi molim te koju masinu imas za busenje rupa? Dali je samogradnja ili je kupovna opcija? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Kupovna je,nije profi ali meni odradjuje posao.Radio sam letos sa njom jedan vocnjak,sad moj vocnjak radim i dogodine da odradim jos jedan vocnjak otplatio sam je i jos malo zaradio.
2dgt1ja.jpg

Post je spojen: [time]1258733569[/time]
_________________________________________________
a poceli smo i zicu da zatezemo :D
1960qt.jpg
 
Nazad
Vrh