Ograđivanje voćnjaka

interesuje me je l u rupu ide samo pesak?Ne mešaš sa cementom ?

- - - - - - - - - -


Kolika je širina rupe za stub i je l samo prospes pesak ili nesto specificnije?
Prečnik rupe treba da je samo par centimetara veći nego prečnik stuba. Naspes peska i zalijes i gotovo

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je ovo prave tema da obavestim da sam danas u selu kod Uzica postavio stubove na dve strane da ogradim ranc.
Stubovi su prenapregnutu kazu mi rade se u Indjiji
visina 2 m ukupani su pola metra I betonirani.
Rupa fi 20 cm. Stubovi su na 2,5 m. Sa dve strane stavljam ogradu jer to mi odrzavamo.
Tu je ukupno 146m I njih trojica su to uradili za 4,5 sati sa manjom pauzom za dorucak.
Zica ce se razvuci za desetak dana.

Posto nemam iskustva ostalo mi je nejasno, a nisam pitao, kosnici su postavljeni I betoniranu u zemlju ali nije nista drugo radjeno na vrhu gde je prislonjen na vertikalan stub. Video sam kod nekih ograda da je tu probusen stub I ubaceno gvozdje na koje kosnik vrhom udara. Verovatno ce to uraditi kada se zica bude razvlacila.
Po meni dosta brzo uradjeno.
 
Pitanje za clanove koji su sami izlivali stubove.
Sve se vise razmisljam da sAm lijem stubove za ogradjivanje.
Kalupe bih napravio, mesalicu cu svakako da kupim.
To mi je sve jasno.
Nejasno mi je koja je razlika da li je bolje vibro sto sa vibro motorom ili je vibro igla dosta. Vibro sto bi izasao skuplje a vibro igle imaju ove makute kzubr kineske, kontam da bi sluzilo za moje potrebe. Sta je bolje?
Slab sam sa gradjevinom
 
Pozdrav,
Hteo bih da ogradim vocnjak i odlucio sam se za betonske stubove visine 2 metra (50cm u zemlju i 150cm iznad, univerzalno pletivo visine 120 cm, okce 5,5 X 5,5, debljina zice 1,9-2,0 mm, tri reda pocinkovane zatezne zice debljine 2,2 - 2,5 mm i dva reda bodlje na vrhu)

Medjutim vidim da se sada dosta rade / reklamiraju betonski stubovi od prenapregnutog betona sa tri upredene sajle tipa 4×3/f-2,50mm ili 2,25mm, a sve po standardu SRPS EN 12839 (dimenzije su 2 metra X 8 cm X 7 cm)

Da li neko mozda ima iskustva ili se razume u ovu tematiku, kakvi su ovi stubovi u odnosu na klasicne 8mm X 8mm (ili 10mm X 10mm) sa armaturom 3 X 6mm i po pet plasticnih uzengija na visinu od 2 metra?

Takodje da li debljina zatezne zice, pletiva i velicina okca na pletivu koje sam naveo prestavljaju dobar izbor u smislu dugovecnosti ili treba nesto korigovati.

Hvala puno unapred
 
Sve zavisi koga hoces da zadrzis van. Ljude ili zivotinje.
120 je po meni nisko. Bukvalno malo jace zakoracis i usao si al sa druge strane ako gledamo, onaj ko hoce unutra tome ni 10m zid nece smetati.
Posto isto to istrazujem, debljina zice i pletiva je svuda tu negde oko 2 i svi to nude
 
Nazad
Vrh