Košenje i baliranje.Opšta tema.

milossoumi

Banned
Učlanjen(a)
27 Jan 2012
Poruka
878
Lokacija
kragujevac-golocelo
Ljudi posle Trojica krece kosenje,trave velike,na dosta mesta polegle,ima otkosi da budu debeli i sporo da se susi,ima da nam oci ispadnu do prvih bala u senjaku. . .
 
Ovo sam primetio i ovde da su juče počeli da kose a trava već odavno procvetala tako da mislim da je na kvalitetu dosta izgubila.
 
Izgubila je dosta,ostarila,pogotovu mesavine,ove livadske malo bolje,otkose rasturam odma po kosenju,nema sanse da se osuse drugacije.
 
Ove godine smo pokosili pašnjak koje oko oko površinski oko 10 000 m2, otkose nismo rasturali, ali je trava bila dosta slaba, rano je i pokošena, bilo je 40 bala, ali su jako nabijene, bale su imale i preko 30 kg. Kada bi trebalo da bude drugo košenje ?
 
Kosenje je zavrseno,trenutno se radi sa ovim: :)
dsc00003.jpg

dsc00004.jpg
 
Ja izvlacim oskou ako ima kise ako je izvuces ako nema kise izgori sva trava, najbolje bi bilo ako bi na cisterni imao neki vid podrivaca pa da oskoka ide odma u zemlju tako se najbolje iskoristi.A mozes i tako razrijediti osoku.
 
Pozdrav

Juče nam je pokošena livada, medjutim u toku noći je bila oluja i padala je dobra kiša oko 2 sata. Koliko je ta trava izgubila sada na kvalitetu (inače je bila u cvetu livada)? To nam je seno za celu godinu. Hvala
 
Zbog te kise sigurno nije izgubila na kvalitetu, a nece biti ni stete, jer je pokisla odmah posle kosenja. Znam da detelinu junad bolje jedu ako malo pokisne. Verovatno je tako i sa senom.
 
Nazad
Vrh