Problemi sa krticama

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Krtice i krtičnjaci su vam svima poznati, ali neznam dali vam prave probleme. Koliko je meni poznato idu samo na ugaženim površinama, ali bi zanimljivo bilo da ovde iznesemo neka svoja iskustva i mišljenja.
 
EEEjjj idu oni svugde ne samo na ugazenim mestima , jasam pokusavao sve i svasta ali nesto nevidim daje bilo uspeha , od sundjera natopljenog naftom , ubacivanja petardi, postavljanja flasa u rupe , i kupio sam one CAROBNE rasterivace svega , ali nesto bas nevidim da su ih rasterali , ali imam iskustvo sa lepkom za miseve , mada sam to koristio za ROVKE koje su tu izmedju krtice i poljskog misa , evo sta treba uraditi u rupu -tunel ubaciti celu tubu tog lepka i ona kad ide kroz tunel sva se ulepi u lepak i gotova je , a za krtice sam uradio sledece , gde se vidi podignuta zemlja to otkopati u tunel staviti lepak sto vise to bolje prekriti to necim najbolje staklom i zatrpati zemljom preko stakla ::super::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237589607[/time]_________________________________________________
ali prvo samo otkopati taj tunel i postaviti na njega staklo i prekriti zemljom , krtica preko noci prodje kroz tunel i ocisti ga od zemlje , e posle sutra podici to staklo i paziti da sto manje zemlje upadne u tunel i staviti lepak pa onda vratiti to staklo preko tunela i prekriti zemljom i :udri:

ima na you tube ukucati mole traps i postoje razne zamke pokusao da napravim ali nesto neuspesno.

tako se borim u plasteniku a za travnjak imam odlicno resenje sad cu vam pokazati
 
Takvo neko rešenje samo malo drugačije boje mi je iskidalo malč foliju tragajući za miševima i krticama :haha: :haha: :haha:
 
Posaljite ih kodnas na pesak.
Gde se pojavi krtica znaci da je zemlja zdrava i da ima glista :cao:
 
Zemlja jeste zdrava ali moji živci još malo neće biti.
A glista ima ko blata.
 
Krticama sam se bavio jedno godinu dana. Rezultat mog iskustva je da nema ništa od tih raznih plašenja i rasterivanja Jedino rješenje je "kokanje" Napravio sam i jednu zanimljivu spravu koja je bila krajnje efikasna ali preskupa za plasman na tržištu , što je mene prije svega zanimalo

Ono što sam apsolvirao: krtice nisu zaštićene zakonom (bar u hrvatskoj) , postoje neke zgodne žičane spravice koje su jeftine i donekle efikasne Trenutno na tržištu nema boljeg rješenja

pošto sam mekog srca svaku krticu koji sam koknuo na koncu sam oplakao, životinjke su nevjerojatne
 
Vrabac ajde ubaci neku sliku te sparvice stosi napravio , dali si koristio onaj rasterivac , kao kolac stose zabije u zemlju ? jasam kupio onu skalameriju kockastu sto rasteruje i pacove i miseve i krtice , crna kutija i zuji onako ali toje stajalo u plasteniku i nisam primetio neku razliku
 
Teško da bi iz fotografije nešto mogao vidjeti zato ću probati detaljno da ti objasnim kako "giljotina" radi

Krtice su nevjerojatne vrijedne i za noć su u stanju prokopati i do 60 m kanala ako je zemlja mekana Isto tako neprestano obilaze kanale u potrazi za kukcima i glistama i zbog održavanja tunela Ee tu ih ja dočekam jer ako ispod krtičnjaka izkopaš rupu i očistiš zemlju na dubinu od nekih 20-30 cm tako da im tunelčić završava okomito na tu iskopanu rupu krtica će najkasnije u roku 24 sata pokušati da zatvori taj kraj kanala Ispred tog izlaza postavim jedan limi koji služi kao krajnja sklopka koja će se aktivirati na najmanji dodir i uključiti električnu špulu bilo kojeg bedixa sa alnasera nekog motora Ta elektromagnetska špula otkači jedan betonski blok od nekih 10 kila koji okačim na čelični tronožac visine 1.7 m

Iznad kanala kojim se kreće krtica postavim čelične šiljke i to gusto u promjeru od nekih 15 cm

Normalno moraš imati i neki stari akumulator I što se sad dešava ? Krtica naiđe Gura ispred sebe zemlju i kad ta zemlja dodirne lim koji si postavio okomito na izlazu , taj lim sklopka aktivira elktričnu špulu sa bendixa koja otpisti ovaj betonski uteg koji sa visine udari u šiljke iznad kanala

Spravica zahjtejva malo truda oko izrade ali je nevjerojatno učinkovita i krtica nema šanse da se izvuče

Imam jednu spravu i nešto dijelova koji mi stoje jer mi nisu više potrebni, svi koji žele mogu da skoknu do mene u okolicu Osijeka Dat ću vam drage volje Pošto imam previše posla nisam u stanju detaljno sve da fotografiram i izradim skice ali ako ima zainteresiranih slobodno navratite i snimite sve do najsitnijeg detalja i naravno predočite na forumu Pomaže 100%
 
gledao sam , naravno, ali ta rješenja imaju neke mane , te lovke su predviđene uglavnom za plitke tunele no prednosti im je cijena
 
Slicno vama probao sam sve .Mol repeler-e doneo iz Holandije,lukovice koje ih rasteruju,nafta u rupe,flase odsecene ukoso i grlo zabodeno u rupe, isao kod coveka koje pravi od puscane cevi neki mehanizam da ih ubija ko zna sta sve nisam probao .Ali sam im na kraju nasao leka.Ima u blizini jedno mesto gde se lik bavi Desinsekcijom i deratizacijom ( ima svoju firmu ) .To su kuglice ( otrovi prve klase ) ,naime koriste se u velikim mlinovima za ubijanje ziska. Otkopam rupu ubacim 4-5 kuglica karton preko i zatrpam da taj gas ne izlazi napolje.Ne u svaku rupu ali ako ima 20 krticnjaka u 4-5 ubacim ( naravno ne jedna pored druge ).I broj se smanjuje iz dana u dan dok ih vremenom sve ne potamani taj gas.Nisam ih imao na placu vise od godinu dana tako da cu ici mozda ove nedelje do tog lika da kupim jos tih kuglica pa cu vam reci cenu .Jedino 100 % uspeva.Nije humano ali ...
 
ali pitaj ga dali to sme dase koristi u zatvorenom prostoru mislim na plastenik? verovatno da sme dase koristi , ali dali sme dase udje posle u plastenik :haha:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237797659[/time]_________________________________________________
a vidi ima u apoteci dase kupe neke kao petarde ali ispustaju gas u tunele , ali mije prodavac rekao da se krtice vracaju posle 2-3 nedelje ponovo , znaci ti to ubacis ono ih rastera ili ubije pa se vrate stare ili dodju nove tako mije reko prodavac on je to isprobao kuci i kaze onako... nije bas neko resenje :nono:
 
Ma i to sam probao i nista .Drugar mi drzi poljo.apoteku ,nema sta nisam probao .Ostalo mi samo da sedim i da ih cekam sa motikom ali nadjoh ove kuglice i resih se problema.Sto se tice zatvorenih prostora nisam bas siguran ,pitacu ga .Ali moje je misljenje da ne treba biti u tim prostorijama odredjeni vremenski period.
 
Jeee taj otrov je efikasan ali je to toliko velik otrov da ga nema u maloprodaji i mogu se njime koristiti samo ovlaštene firme Ali i tu postoji jedno veliko ALI

Krtice su samotnjaci i druže se samo u vrijeme parenja (nekako u ovo vrijeme) Ako imaš na desetke krtičnjaka imaš osjećaj da ih ima nekoliko ali NE, samo je jedna Ako ta jedna boravi na nekom širem području za vjerovati je da koristi na stotine metara tunela i tu je sad problem Koliko i gdje postaviti te otrovne kuglice ??

Bez problema možeš nazvati firmu koja se bavi deratizacijom i oni će ti po nekoj DOBROJ cijeni postaviti otrov Ako su ga postavili "pravilno" i uhvatili krticu u "zamku" onda nema problema ali ako je ona malo podalje zbog izvanrednog njuha sigurno neće ući u kontamirani tunel Vlastito iskustvo
 
Vidi ovako,matematika je jasna .Posle svih isprobanih sredstava broj krticnjaka je samo rastao ,i jednoga momenta na 10m x 10 m bilo je 32 krticnjaka .Katastrofa .Stavio sam u pet rupa kuglice i sve ostale pozatparao ( poravnao ) da bi gas bolje reagovao .Posto nisam na placu svai dan,dodjem posle 3-4 dana broj krticnnjaka se prepolovio .Ponovio sam tako vise puta i nijednog godinu dana .Ali sad za vidend odem i nadjem 4 kom.Moracu da ponavljam postupak.
 
Sale , u pravu si , svake godina borba počinje iznova jer kad kokneš krticu dođe druga na njeno stanište

Zato se ja zalažem za efikasne mehaničke tamanitelje jer jednom investiraš i traje godinama Ovako svake godine moraš da se zezaš sa nimalo bezopasnim otrovom a i KOŠTA
 
Slazem se,ali mi malo ta tvoja naprava izgleda komplikovano.Ako si u prilici uslikaj je i postavi da vidimo,mozda cemo bolje razumeti o cemu se tu tacno radi .
 
ja ostajem pri lepilu za miseve , toje najbolje a nije otrovno, nasao sam kad sam riljao plastenik zalepljenu krticu sa malom krticom , znaci ona je isla kroz tunel ulepila se i otisla u gnezdo i zalepila mladunce za sebe i ispustile su dusu i stara i malada krtica
 
To ljepilo može biti efikasno ali i tu postoji jedna kvaka (potrošio sam desetak tuba ljepila)

Sve je OK ako krtica samo protrčava kroz tunel ali ako ispred sebe gura zemlju e onda ništa Ona je toliko snažna da čak i kad se uljepi vrlo brzo se očisti , jedino kad bi ljepilo postavio na neki lim ali kako sve skupa to postaviti u onaj malecki tunel od 5 cmm a da se ne umaža zemljom??

Probao sam čak i sa strujom, vjerovali ili ne voluharice skiknu bez problema ali krtice jok Nije mi jasno zašto al statistika je to

da ne zaboravimo da je krtica u ovom obliku preživjela nekoliko milion godina i sad ne bi bilo lijepo da je podcijenimo , ni malo
 
Nazad
Vrh