Problemi sa krticama

mada ja to radim u plasteniku , probaj i videces da funkcionise odlicno :D , pa javi kako je proslo
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237807511[/time]_________________________________________________
pa vidi prvo otkopas tunel od gore postavis komad stakla malo veci i prekrijes ga zemljom , sacekas par dana da krtica prodje kroz tunel i ocisti ga od zemlje , i posle toga skines to staklo i sipas tubu celu lepila u rupu i posle pazljivo vratis to staklo i prekrijes ponovo zemljom i posle toga samo posmatras kroz staklo dali ima nekih promena u tunelu pa opet pokrijes zemljom , a neverujem ja da ona moze bas dase ocisti brzo, od lepka, znam drugara kome se ker ulepio sa tim lepkom i ajde kao ocistice se sam , dve nedelje je bio kao pokretan zbun sa slamom i onda gaje osisao na nulu haha :haha:
 
Ljudi ne komplikujte mnogo,evo kako se to radi .Uzmete lepo flasu od rakije (vise komada) i zatrpate do polovine u zemlju flasa mora da bude bez zatvaraca to uradite u jesen i onda cele zime to stoji, a vetar duva i proizvodi razne zvukove koji smetaju krticama(VALJDA).Hvala sto mi verujete.
p.s. ja samo prodajem pricu po nabavnu cenu
 
Ne znam kako kod ves, ali kod mene kanister nafte cini cuda... 2-3 cepa u krticnjak i zakopas ga... ides tako od jednog do drugog i kroz dva dana nema vise ni jednog...

Brat na pcelinjaku ima pizdarije s krticnjacima, jer travu kosi kosilicom na guranje. Od kako koristi ovaj recept, travnjak je ko stadion...
 
Posle flase rakije krtice vise ne smetaju! Saammmmoo onnni cuuudni mmmmisevi Hik :ppozdrav: :haha: :haha: :haha:
 
Deco bezite sprozora da se ne pokvarite!!! Isto ko i onom momku o celo. :nono:
 
Kod mene nisu krtice u pitanju (ali sam problem izneo ovde zbog slicnosti),presadio sam nesto lubenice(za svoje potrebe) u niske tunele i prvih par dana je sve ok a sad svako jutro nadjem jedan ili dva zasada presecena ito skoro na samoj povrsini zemlje ako nista ne preduzmem moj dosadasnji trud ce biti uzaludan.Nema nikakvih tragova (misa i sl.) u kucice sam stavljao malo stajnjaka ni u njemu nisam nasao nista tako da neznam kako da otkrijem sta ga presece,da li je neko imao slicnih problema
 
moja mama imala je problema sa rasadom (privatan rasad) jednog jutra sve ej bilo uvenulo i preseceno to je neka glista golusnica koliko sam cuo i u stajnjaku je opasna je nemozes se otarasiti nje a sve ce ti unistiti ako je to ona ima mnogo nogu i veoma je ruzna!!ako si stavio stajnjak to je
 
:sta: to je najverovatnije al zanimljivo sto ja nisam video nista u stajnjaku (to je skoro kao humus,sitan i rastresit) a i kad iskopam to mesto gde je bio struk lubenice nista nemogu da nadjem,po danu se ne desava samo nocu je odsece poludicu da bar ne volim lubenice nebi mi ni bilo zao a ovako :zli:
 
nemozes joj nista od sad ispeci stajnjak pre no sto ga stavis!!ili nisi uradio nista!!!i ja je jako mrzim al eto!a jer se lubenice samo polako suse ili nesto drugo?ako samo venu to je to 100%
 
Vas zezaju rovci pospite mamak
Rovac
(Gryllotalpa gryllotalpa)

Rovac je štetočina koji pričinjava veću štetu na povrtarskim nego na ratarskim kulturama. Rovac napada koren i podzemne delove mladih biljaka koje delimično oštećuje ili potpuno uništava. Pored toga, hrani se insektima, kišnim glistama i puževima. Zadržava se pretežno u zemljištu koje se intenzivno obrađuje, a sadrži više organskih materija koje trunu. Naročito ga ima u zemljištu koje se đubri stajnjakom ili kompostom.

Razvijeni insekt je dugačak 4-5 cm. Za vreme vegetacije se stalno zadržava u zemlji, a na površinu izlazi samo radi parenja. Ženka odlaže do 300 jaja u izbušene široke hodnike na dubini do l m. Nakon jedne do tri nedelje izlegu se larve koje odmah oštećuju korenje biljke. Štetu nanose kako mlade i starije larve tako i odrastao insekt. Godišnje ima jednu generaciju.
 
mozda su i puzevi ? ako kazes , imt 577, da je samo iznad zemlje presecena biljka moze biti i puz golac , jos ako si stavio malc foliju na te mini tunele ... jasam jedne godine stavio malc foliju i rasadio paprike i paradajz i krastavac skoro svaki krastavac i paprika je bila presecena 1cm iznad zemlje , poludeo sam , i puzomor i pivski mamac sam staljao ali dzabe i onda sam skinuo malc foliju a ispod nje gomile golaca i od tada sam batalio malc foliju. probaj ovako uzmi case od jogurta ukopaj pored biljke skroz ravno sa zemljom uzmi gajbu lava ,piva, neznam koliko imas biljaka , i sipaj u te case od jogurta do pola a ono sto ti ostane od gajbe popi ti :ppozdrav: :haha: i ako ima puzeva oni ce privuceni mirisom hmelja i kvasca upadati u case i udaviti se :cao:
 
kombajner je napisao(la):
nemozes joj nista od sad ispeci stajnjak pre no sto ga stavis!!ili nisi uradio nista!!!i ja je jako mrzim al eto!a jer se lubenice samo polako suse ili nesto drugo?ako samo venu to je to 100%
Nekoliko lubenica samo oko podne primetim da su uvenule i kad ih povucem iz zemlje vidim da su odmah ispod povrsine zemlje (0,5 cm) presecene a opet mali broj polako vene (poprima zutu boju) i verovatno ce se uskoro osusiti,da li ce (ako nesto ostane) kad lubenica bude starija da odustanu mozda.
Nemam malc foliju, stavljao sam pomalo otrova (za crve i dr.) na nekoliko mesta mada vidim da u upustvu pise da je obavezno uneti u zemlju tako da ne verujem da ce sta pomoci
 
Evo mog izuma , radi na vetar i neznam za krtice al mene je posle 15min počeo da nervira opasno , tosam danas "budžio" i mozgao pa videćemo kako ćese pokazati , ako ga neko od komšija nerasturi :haha:
2dm9zjl.jpg
hs1fgo.jpg
 
Nazad
Vrh