Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i ja da postavim koju sliku... Predusev kukuruz, tanjirano, bacen vestak Linzer 20/20/0+3S+Zn, opet tanjirano sa teskom tanjiracom i tako je stajala 15dana, pa setva 9.10. Sorta je sirtaki (uzeli smo 1tonu za probu) sejano je 130kg/kj, i nakon toga je isao kembridz valjak. Bice i video snimaka....




Ps. Slikano je 29okt. samo nisam imao vremena da postavim sliku.
 
evo moje psenice sorte su renesansa,kragujevcanka i pobeda....inace slike su od pre dve nedelje...norma setve je 350 kg/ha

fvik9i.jpg

102mhif.jpg

339hudu.jpg

2ujse3b.jpg

e985z8.jpg
 
Ljudi kakvo je vase iskustvo sa otkupljivacima na zeleno? Koliko vam se isplati rad sa njima i ste je bitno znati pre nego sto se udje u dil (kako ih trazite ili oni vas, na koje uslove obracate posebnu paznju...)

Otvorio bi posebnu temu -Otkup na zeleno- posto vidim da je nema, ali posto sam novo registrovan clan nemam tu mogucnost..
 
Nisu svi strucnjaci kao ovde neki da poseju psenicu.
Kako je znao covek tako je i posejao.
 
Jeste vi neki advokat? Niti sam kudio majstora,niti grdio,a ako sam ga uvredio svojim zapažanjem (možda nisam samo ja primetio,ali sam to ja i napisao) ja se IZVINJAVAM,ali nije bilo zlonamerno,ja sam u početku bio gori,pa zato i kažem iz iskustva da praksa čini majstora
 
Vetar nije duvao..:osmeh:..pravo da vam kazem psenica jos neka izlazi na povrsinu pa se nevidi jer su slike jos od pre 2 nedelje inace ovo mi je prvi put da sejem psenicu pre je to sejao moj cale...tako je kako je ...pozdrav

p.s. Nisam se uvredio zato sam i stavio slike da kazete vase misljenje
 
osim estetike i nekog ponosa vozača da li je uopšte bitno koliko su redovi krivi kod pšenice? kuruz i suncokret razumem, zbog pluženja nisu poželjni nagli zaokreti ali za strnine mislim da je svejedno.
 
kolka li ce da praste ako nastavi ovako toplo vreme.
ja sam pre tri dana posejao apac,sta ce da bude ne znam.inace ja praktikujem da je u roku
 
Danas sam obilazio jednu parcelu na kojoj sam posejao psenicu raste psenica ali i trava, njiva je dosta korovljiva. Dali da prskam sada prvi put od korova ili da prskam prvi put na prolece, sta mi predlazete?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh