Drljače

Teska samo u cistom oranju inace gusi samo tako.I trebalo bi joj produziti lance za par alki jako su kratki sasija ne moze da se odigne ni malo ,a da se ne dizu krila.
 
Koliko je bitna dužina samih krila, radna dužina, ne širina i zahvat kod polu i teških drljača?
 
Poslednja izmena:
A moja komšinica kaže, nije bitno da li je dugačak ili kratak, tanak ili debeo, bitno da je on tvrd... :cvetic:
 
Oca vam barabskog,kad će te se malo uozbiljiti.Pokvariste i nas starije!E sad i jedna izreka moje generacije"I labavi može nekad da zabavi!
 
Matrijal je bitan. Kvalitetan može koliko hoces puta raditi, ne menja se. Mekan materijal, kakva je većina novijih mašina, očas se otanji.Gledam danas motičicu setvospremača od 2013 nisu uradile ni 100 jutara ukupno, pozna se deo koji je išao u zemlju, od onog koji je gore. Motičice od setvospremača iz 87 nisu se poznale.
A što se tiče umešnosti, lako je štap zabiti u zemlju. Pokušaj kanap!!!!
 
Ima i ona pesma starije generacije od Mice Ostojic Trofrtaljke " I labavi ume da zabavi". :osmeh:
 
Evo malo ponove i kod mene. 3.3m dva reda valjaka, po meni stanje odlicno s obzirom kakve sam sve krseve znao dovuci kuci ;)

uploading picturescertificity.com

Za 549 je teska za brenu je lagana ali je cjena bila takva da se nisam dvoumio ni sekunde. valjda ce posluziti dobro.

Molio bih ako itko od foruma sa ima ili je imao ovakvu drljacu da napise par rijeci koliko su zadovoljni/nezadovoljni s takvom drljacom. Planiram ju koristiti za drljanje oranja (zatvaranje vlage u proljece) a ako se pokaze dobra stvar, mozda i za predsjetvenu pripremu.
 
Imao sam istu takvu.577 je radio sa njom a korišćena je za predsetvenu pripremu.Odlično uradi svoj posao a lako se zaguši u kukuruzoviništu dok na strnjištu i sojištu nema gušenja.Brena će se igrati sa njom.
 
Pitao bih vas za savet sad kad je priprema zemljista pri kraju kako su se pokazale teske drljace a kako poluteske,jer ove godine su bile bas izuzetno koristene bar u mom kraju.Hvala nadam se iskrenim odgovorima
 
Moj rodjak bio danas na sajmu, pitao kod Tupanjca i AgroFour za polutesku drljacu za moj traktor. Za 95ks su mu iz AgroFour rekli 4m (cini mi se) da ima lufta i u tezoj zemlji cena 2500e, a kod Tupanjca 4,2m ako ima teske zemlje, ako je laka 5,2m a cena za 4.2m 2450e. Koja bi mozda bila bolja od te dve ??
 
Kod danas jedan vuce Tupanjac polutesku od 5.5m sa Belarusom 1025 i dosta mu je tesko,a drugi vuce istu takvu sa 1221 i tu je druga prica,ne oseca je
 
Ja sam juce bio kod Tupanjca i pitam ih za polutesku drljacu koja bi bila idealna za belarusa 820 rekli su mi 3,7m puna kapa za 820 Pluteska 3,7m sa dva reda rotora izadje 2250e bez pdv-a,a rekli su mi ako se odlucim za kupovinu da dodjem u decembru ili januaru,tad je moguc dogovor oko cene od 100-150e cena moze biti niza tad.
 
Pozdrav svima...treba mi mala pomoc,ako neko ima polutesku drljacu Tupanjac od 4m.Pritom da je iz okoline zrenjanina,panceva.Hteo bi da poskidam mere,da bi preko zime napravio svoju.Ako neko ima dobru volju da mi izadje u susret neka se javi na 0637004247 ??????

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima...treba mi mala pomoc,ako neko ima polutesku drljacu Tupanjac od 4m.Pritom da je iz okoline zrenjanina,panceva.Hteo bi da poskidam mere,da bi preko zime napravio svoju.Ako neko ima dobru volju da mi izadje u susret neka se javi na 0637004247
 
Nazad
Vrh