Drljače

da i sad je ta cena cuo sam se sa njima.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Da li neko od vas ima problema sa tim poluteskim drljacama, gde je bilo zito ide ok, lepo uradi... ali gde je kukuruziste orano, bas dosta izvlaci capura napolje, cim se malo nakupi gura dosta zemlje, posebno na tim srednjim krilima, kao da nemoze da prodje zemlja, pokusao sam ici sporije oko 8-9 km/h i brze 12-13 isto se desava, produzio toplig, skratio opet isto... Jel ima jos neko slicnih problema?
 
Da li neko od vas ima problema sa tim poluteskim drljacama, gde je bilo zito ide ok, lepo uradi... ali gde je kukuruziste orano, bas dosta izvlaci capura napolje, cim se malo nakupi gura dosta zemlje, posebno na tim srednjim krilima, kao da nemoze da prodje zemlja, pokusao sam ici sporije oko 8-9 km/h i brze 12-13 isto se desava, produzio toplig, skratio opet isto... Jel ima jos neko slicnih problema?
Imaju svi gde je plitko zaorana masa.Kratki su klinovi kod poluteskih.Pisao sam ja o tome prosle nedelje.
 
Da li neko od vas ima problema sa tim poluteskim drljacama, gde je bilo zito ide ok, lepo uradi... ali gde je kukuruziste orano, bas dosta izvlaci capura napolje, cim se malo nakupi gura dosta zemlje, posebno na tim srednjim krilima, kao da nemoze da prodje zemlja, pokusao sam ici sporije oko 8-9 km/h i brze 12-13 isto se desava, produzio toplig, skratio opet isto... Jel ima jos neko slicnih problema?

Ja sam kod mene na poluteskoj skinuo par klinova iz središnjih krila, sad ima bolji protok zemlje i ne guši mi više. Jer je gusila i samo zemlja a ne zetveni ostaci.
 
Ovde se vidi kako izgleda posle 1 prohoda i gde nakupi zemlju, tj kako gura


- - - - - - - - - -

nbt bank hours of operation

Imam takvu i ne gusi ako je tako zaorana kao na slici kod tebe, inace gusi ako jako propada u zemlju neovisno od kulture. Ram ti je zakosen , odnosno pritiska **greška pa mozda ti zadnji klinovi idu dublje a prednji plitko , jesi probao da izravnas, ako mi gusi ja dignem 1-2 cm , ali ako ima puno zetvenih ostataka onda nema pomoci. Klinovi na poluteskoj i teskoj treba da su iste duzine samo se razlikuje debljina klinova. Jedino za ove sa 35mm x 35mm nisam siguran , ovdje ih prave , koliko su klinovi dugacki.

Meni kad gusi onda je naprijed , ram mi je vodoravno sa podlogom i klinovi idu isto duboko.
 
Koju bi ste mi preporucili sirinu teske drljace za 180 ks,da ne bude na knap,da mogu da odradim kako treba pripremu, i da nemam problema u transportu sto se tice tezine
 
Uglavnom svi hvalite tupanjca, da li neko ima iskustva sa ovim drljacama?





Becejske su u pitanju agrosrb
 
Nazad
Vrh