Drljače

Nebi mogao da radi sa tom 4,7 cak je i 4,2 problematicno,ta kilaza nije od poluteski vec nesto srednje tesko,meni je od 4 metra knap sa klinovima 25 x25 i tezinom1000 kg,za rusa 952,treba sam uzeti 3,7 da ima rezerve snage,,imas slike u temi teske drljace.
Ovo je pravi odgovor kojeg cekam vec nekoliko meseci!
Konkretno, kratko, iskreno i jasno!
Dakle po ovoj prici usrace se i moj Ursus 904 86 ks sa poluteskom od 3.5 m
Hvala Stevo!
 
Pet ti bi onda mogao za njega tu srednje tesku 3.3 m sto se ne rasklapa,i dosta bi bila jeftinija,tezina bi joj bila nesto malo manje od 700 kg i mislim da joj cena nebi bila veca od 1300 do 1400 evra.
 
Onda vi nemate pravi traktor.Za mog ferdžu kačim trokrilnu drljaču sa valjcima ,mislim da je K.Dubica.Okilavim kad treba podići ili spustiti krilo sa valjkom ali neda se čiča još.Po slici je slična ovoj,samo nema onu osovinu gore za okretanje(kako li se to već zove,bem li ga).I to moj ferdža lepo nosi i vuče.A možda je malo i do traktoriste!
 
Hvala Stevo, ja bih da uzmem nesto knap za rusa 90ks, jer ce kasnije nositi jaci traktor, sezonu do dve rus...
A neko mi kaze da 82.1 lepo nosi tu 4,2m, verovatno zavisi od tipa zemljista...
 
@Steva44 Ta koja se ne rasklapa ne svidja mi se, plus dosta je laka. Ciljao sam na 3.5 m polutesku sa klinovima od 2.5x2.5 sa daskom i 2 rotora ili Futog ili Tupanjac sa 2 klipa, ali dok ne probam neku necu se usuditi jos da je kupim!
@ACA RAIC Tesko da je do traktoriste ili ferdze, vise je do konjske snage! Ta tvoja drljaca nema ni 500 kg dok ove su teze od 1000 kg, dok ta grebe povrsinski sloj zemlje ove se ukopaju i oru zemlju!
 
Peet šta je bilo sa onim Agromerkurovim setvospremačem što si prodavao? Nisi bio zadovoljan sa njim? Ili imaš potrebu za drljačom?
 
Kolege,gde mogu da nadjem klinove 16x16 za laku drljacu Tupanjac?Kod ovih u Futogu ima,ali im je cena paprena.
 
Ja uzeo u plamenu pre neku godinu, za sada zadovoljan, koristim je za zatvaranje brazde
 
Hvala Stevo, ja bih da uzmem nesto knap za rusa 90ks, jer ce kasnije nositi jaci traktor, sezonu do dve rus...
A neko mi kaze da 82.1 lepo nosi tu 4,2m, verovatno zavisi od tipa zemljista...

Bilo kakvo da je zemljiste...treba naglasiti da 82 ne moze lepo ni da NOSI drljacu od 4.2metara,ako je teska,sa daskom i duplim rotorima...a da vuce samo u veoma lakim zemljama-i to bez neke brzine...ljudi te drljace odnose 50% vise snage od setvospremaca.
 
Peet šta je bilo sa onim Agromerkurovim setvospremačem što si prodavao? Nisi bio zadovoljan sa njim? Ili imaš potrebu za drljačom?
Prodat! Jednostavno kad sam ga kupio hteo sam sa ravnim oprugama da bude ali kad su ga doneli ispostavilo se da su opruge bile srednje duzine! Trazio sam da mi zamene sa duzim isto ravnim ali rekli su da ne nemaju na stanju, sto vise nisu nikad ni imali! Potom sam kupio duza koplja koje sam postavio preko starih i dobio par cm na duzini, ali ni to nije bilo ono sto sam hteo!
Obrada zemlje sa njima bila je odlicna samo na tim parcelama gde se lako izoralo i oranje i licilo na mirno more bez ijednog talasa dok na tezoj zemlji na nekim parcelama nisam bio zadovoljan dubinom obrade zbog tih kracih opruga!
Ne znam kako bi bilo sa duzim ili S oprugama ali znam da ako je neko znao da napravi setvospremac to je bio IMT!
Sto se tice drljace nekako mi se svidja obrada vise od obrade sa setvospremacem! Na cistim parcelama u prolece a vecina se trudim da takva budu mozes resiti obradu iz jednog prohoda!
 
Bilo kakvo da je zemljiste...treba naglasiti da 82 ne moze lepo ni da NOSI drljacu od 4.2metara,ako je teska,sa daskom i duplim rotorima...a da vuce samo u veoma lakim zemljama-i to bez neke brzine...ljudi te drljace odnose 50% vise snage od setvospremaca.

Pisali smo o poluteskoj drljaci, tu je malo drugacija situacija, klinovi 25x25. Sto se tice teske tu si potpuno u pravu.
 
U procesu sam nabavljanja rotora za drljacu, ali samo rotora za obicnu laku cetvorokrilnu drljacu. Jel imate predlog kako napraviti nosace ? Osim kao na tupanjcevim rotorima.
 
2niqn8k.jpg
2u4t0de.jpg
 
A sto neces kao na Tupanjcevim? Ja sam napravio rotore po tim merama i odlicno rade.Dobro,mozda su moji malo jaci.

 
Prodat! Jednostavno kad sam ga kupio hteo sam sa ravnim oprugama da bude ali kad su ga doneli ispostavilo se da su opruge bile srednje duzine! Trazio sam da mi zamene sa duzim isto ravnim ali rekli su da ne nemaju na stanju, sto vise nisu nikad ni imali! Potom sam kupio duza koplja koje sam postavio preko starih i dobio par cm na duzini, ali ni to nije bilo ono sto sam hteo!
Obrada zemlje sa njima bila je odlicna samo na tim parcelama gde se lako izoralo i oranje i licilo na mirno more bez ijednog talasa dok na tezoj zemlji na nekim parcelama nisam bio zadovoljan dubinom obrade zbog tih kracih opruga!
Ne znam kako bi bilo sa duzim ili S oprugama ali znam da ako je neko znao da napravi setvospremac to je bio IMT!
Sto se tice drljace nekako mi se svidja obrada vise od obrade sa setvospremacem! Na cistim parcelama u prolece a vecina se trudim da takva budu mozes resiti obradu iz jednog prohoda!
Da....ali...moj zakljucak.Priprema zemlje sa teskim drljacama moguca je ali ipak zahteva sejalicu sa diskovima.Nodetka ipak trazi spremac....Znam da nisam napisao nista novo,ali posto ovu temu nisam nikad posetio pa ajd da kazem moje vidjenje.Posto sam usluzno sejao sa nodetkom njive koje su pripremljene sa teskom drljacom...
 
Da....ali...moj zakljucak.Priprema zemlje sa teskim drljacama moguca je ali ipak zahteva sejalicu sa diskovima.Nodetka ipak trazi spremac....Znam da nisam napisao nista novo,ali posto ovu temu nisam nikad posetio pa ajd da kazem moje vidjenje.Posto sam usluzno sejao sa nodetkom njive koje su pripremljene sa teskom drljacom...

Netacno...samo sa teskim drljacama se ne sme uci u mokro...tad ni tenk ne pomaze,a ne disk...ili ako se samo presvuce fuserski da se zamazu oci,a dole ostane brazda...u svim drugim uslovima spremi kao spremac ili bolje.
 
Nazad
Vrh