Drljače

Pitanje, tupanjac 4,6m (razmak krajnjih klinovi) , 2 rotora , klinovi 25x25mm , mtz 1221 nemoze da krene sa njom spustenom u njivi sa mjesta , u 3 rangu 3 brzina 11,3km/h. U hodu oko 1000o/min spustam i gascina , traktor se negreje niti mu je nesto tesko , ali sa mjesta, drljaca potone i ili motor krepava ili pod obrtajima gori lamela.
Trom ti je na ler gasu, trebas uraditi bosh pumpu. Mora da ide ko mecava na svim obrtajima.
 
Ne pamtim da je nekad tonulo kao ove godine tako da je možda i to razlog.Ja radim u sporom hodu 3 rang i 4 brzina.Kreće lepo .
 
Danas se ponovio u drljaču.

f03k3t.jpg
[/IMG]

Fali 12 klinova i treba ju malo utegnit. Sutra joj možda nabacim iza U profil da malo ravna.
 
Ne pamtim da je nekad tonulo kao ove godine tako da je možda i to razlog.Ja radim u sporom hodu 3 rang i 4 brzina.Kreće lepo .

Prije bi bilo 2 rang i 4 brzina sto mu je 9,3 km/h , jer u 3 rangu 4 brzina je 15,5km/h sto ti je 2km sporije nego je fergina max brzina koju moze da razvije, a to je brzina manje nego sto sam ja radio pretpostavljam jer nema teoretske sanse da kreces u brzini sa mjesta sa takvom drljacom i tom max brzinom.

- - - - - - - - - -

Trom ti je na ler gasu, trebas uraditi bosh pumpu. Mora da ide ko mecava na svim obrtajima.

Nije, bosh pumpa je nova , motorpal, ja sam orao jesenas sa lemken opalom u toj brzini sa 135cm zahvata oko 25cm dubine i kretao bez problema na toj istoj parceli.
 
Bojane koja drljaca je u pitanju, jel ima dasku, koji Rus je u pitanju, ja sam uzeo polu tesku od 6 metara za 1221... nisam je jos isprobao!
 
Bojane koja drljaca je u pitanju, jel ima dasku, koji Rus je u pitanju, ja sam uzeo polu tesku od 6 metara za 1221... nisam je jos isprobao!

Ja uzeo ove godine tupanjac 90 klinova , 4,6m , klinovi 25x25mm , 1221 prvi prohod u 3 rangu 3 brzini firnajz piski , drugi prohod moze i u 1 brzini 4 rangu , hidraulik skroz spusten. U proljece je bilo dobro , sad u jesen sam pokrivio 16 klinova neke i vise od 45 stepeni unazad , sreca lagano se ispravljaju , problem skidati i stavljati nazad , materijal kvalitete armature. Da li ima neki polucelicni u prodaji?
 
„Море @grabik, не ори друмова!”
Lepo ja kazem da je kod vas sve nesto veliko i tesko :haha:
Ovde u nasem Ravangradu jos uvek niko nije pokrivio 20% klina na Tupanjcu :ppozdrav:
 
Bojane koja drljaca je u pitanju, jel ima dasku, koji Rus je u pitanju, ja sam uzeo polu tesku od 6 metara za 1221... nisam je jos isprobao!

Drljaca je tupanjac poluteska 6 krila {verovatno i metara}daske su skinute a ruja je 952 rm malo je teska za nosenje ali u njivi je lepo vuce {ipak je jesen i tvrda je podloga}
1_tmb_192496314_svasta%20006.jpg
 
Poslednja izmena:
Bojane koliko ide tvoj ruja maks.brzina,i kakav mu je raspored brzina u radu sa tim sinhron menjačem?
 
cenovnik se menja uzavisnosti od potraznje 4,5m je oko 2800-3000 :ppozdrav:
2400 je bila ta poluteska 25x25 4,4 metra na zadnjem Zabaljskom vasaru

- - - - - - - - - -

Ja uzeo ove godine tupanjac 90 klinova , 4,6m , klinovi 25x25mm , 1221 prvi prohod u 3 rangu 3 brzini firnajz piski , drugi prohod moze i u 1 brzini 4 rangu , hidraulik skroz spusten. U proljece je bilo dobro , sad u jesen sam pokrivio 16 klinova neke i vise od 45 stepeni unazad , sreca lagano se ispravljaju , problem skidati i stavljati nazad , materijal kvalitete armature. Da li ima neki polucelicni u prodaji?
Skini nesto klinova pa probaj ponovo okaliti mozda je do kaljenja ,ja sam dosaad samo 1 klin iskrivio.

- - - - - - - - - -

Bojane koja drljaca je u pitanju, jel ima dasku, koji Rus je u pitanju, ja sam uzeo polu tesku od 6 metara za 1221... nisam je jos isprobao!
Kad nisi doso da moju zakacis , ciju si uzo.
 
Dragane ja sam vec piso u temi da sam se zezno uzo sam polutesku od 4 metra za rusa 952,i muka je vuci na svezim oranju trebo sam 3,7 metara,kolko sam racuno da bi i bila neka ideala treba oko 2,5 ks po klinu, znaci za 1221 nesto malo vise od 5 metara, najbolje je probati uzeti od nekog na probu,i bolje krug vise nego muciti traktor,kad se u mekanom ona spusti tesko se vuce,.
 
Zbog svezeg oranja kojeg vrlo retko radim necu sigurno zrtvovati metrazu bas toliko. U jesen redukovana obrada a u prolece vec odavno se ne izvlaci stajnjak, jedino neko preoravanje ili postrna setva.
Kod mene je peskovito I obavezno ovog proleca uduplavanje zadnji tockova, tako da ispod 6m ne razmisljam :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh