Drljače

Све сам више за ове дрљаче, ал никако ћаћу да убедим да је узмемо, да уместо комбинатора (који ради фантастично) радимо први проход, а можда чак и сетвену прирпему у другом, а да њега продамо. Чуо је он од неког нашег пријатеља пре пар година који је био купио тешку рљачу да су смрт за тракторе, па неће ни да чује..Једна полутешка у нашој земљи од 5м (можда 5,5м) би била одлична алатка за нас...ал' као што рекох тешко да ће то бити у скорије време...
Tatu u auto. Pa negde na njivu. I kod zadovoljnih musterija. Ako nemas gde dovezi ga kod mene.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
https://youtu.be/tEfkzuLssIY
Voganj 2019-belorus 1025.2 i tupanjac drljača poluteška 6.4m
"Za neverne Tome"

Sta tu treba da rastu , mozda banane. Prethodni prolaz ti se vide tragovi od guma, ovo ja zovem sviranje q. a ne rad. Sta raste na tako sabijenoj zemlji? Jedanput prodjes drljacom poluteskom i zatvoris brazdu , odnosno poravnas , idealno je da je neko prije poorao koji zna da ore , da nije ostavio himalaje. Bacis umjetno i jos jedan prohod poluteskom drljacom i sijes i truljavom PSK i nice 99% sve zajedno. Ali to se ne moze napraviti sa 100ks i 6,5m poluteskom drljacom.
 
Sta tu treba da rastu , mozda banane. Prethodni prolaz ti se vide tragovi od guma, ovo ja zovem sviranje q. a ne rad. Sta raste na tako sabijenoj zemlji? Jedanput prodjes drljacom poluteskom i zatvoris brazdu , odnosno poravnas , idealno je da je neko prije poorao koji zna da ore , da nije ostavio himalaje. Bacis umjetno i jos jedan prohod poluteskom drljacom i sijes i truljavom PSK i nice 99% sve zajedno. Ali to se ne moze napraviti sa 100ks i 6,5m poluteskom drljacom.

Vidi grabik ako neznas sta je razor onda se seju banane.I itekako dobro moze da se uradi sa 100 ks i 6.5 m
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje uzeti za rotore na tupanjca,oba ravne flaha ili zubate ili kombinovano,jedan,ravan i jedan zubat?
 
U ovako suvoj zemlji moze isti poso odraditi i laka drljaca.U normalnim uslovima 4 metra poluteska je plafon za rusa od 90 konja da radis normalno i rit i polje i i da je pustis u njivu do rama.Ovo prolece je eksremno suvo .pa moze svakako drjati,.
 
U ovako suvoj zemlji moze isti poso odraditi i laka drljaca.U normalnim uslovima 4 metra poluteska je plafon za rusa od 90 konja da radis normalno i rit i polje i i da je pustis u njivu do rama.Ovo prolece je eksremno suvo .pa moze svakako drjati,.
Laka drljaca ovako nikada nece spremiti,pa da neznam kakva da je zemlja.
Inace Savo,svaka cast.::super::
Samo da se odluciti koju cete,verovatno bata kaze da je vojka bolja od tupanjca!
:osmeh:
 
Колико су ценовно ниже и за колико лошије те Војкине дрљаче од Тупањца ?
 
Nisi me razumeo Roberte ,mislio sam na ove snimke sto su oni postavili ,prelaz preko izravnanog zemliista to bi i laka slicno odradila,imam polutesku i znam dobro kako radi i pisao sam za sve uslove ,meni treba i za rit koji je bas tezak za obradu poput banatskog zemljista a i za polje,a desi se primer drljana je uzorana detelina ,toliko se zila nakupilo na klinove da se bili duplo deblji. rus se ukopavo,tako da bude svega ,a neka kupi ko sta oce ,drljaca poluteska od 4metra se teze vuce od setvospremaca od 4 metra,to garantujem.
 
Mislim da kod nas,svako ko ima polutesku ili tesku,u ritu radi sa njima.Spremace nikako ili slabo koriste.
Eto,mcbaycow je ima,pa pitaj ga kada je zadnji put spremao rit sa spremacem.
 
O tom i pisem meni spremac sluzi samo gde ima jako mnogo zetveni ostataka ,ove godine samo jednu njivu sa njim.
 
Mislim da kod nas,svako ko ima polutesku ili tesku,u ritu radi sa njima.Spremace nikako ili slabo koriste.
Eto,mcbaycow je ima,pa pitaj ga kada je zadnji put spremao rit sa spremacem.
Nas kolega {to jest njegov radnik} je pre oko mesec dana setvospremirao rit,ali nije to ni toliko bitno nego netreba porediti 2 razlicite masine nego koristiti prednosti i jedne i druge:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh