Drljače

Kod nas je Tupanjac teska 6.6m od 2014. Svake godine uradi oko 400kj stim sto je 2017. uradila osim tih 400kj jos 600ha u Rumuniji. Lezajeva zamenjeno mozda 20 ukupno. Ove godine otkovani klinovi prvi put. Odlicna drljaca. Nigde pucala, nigde krivljena.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ti kineski lezajevi nisu nikakav nedostatak, za 5E se ne sekiram da ih se ne moze podmazati (kuglice) pa i ne podmazujem , samo provjerim da se vrte lagano, u transportu zadnji valjci se okrecu zbog strujanja zraka. Problem su mekani klinovi , ne mislim trosenje , od kad pazim da ne izlazim sa ne pooranog sa spustenom nisam pokrivio nijedan.

Izorao sam crtalo od IMT pluga , ali ga nisam vidjeo (nije moje) i onda sam ga drljacom zakacio, odnosno uslo u valjke i zaglavilo, najednom gura 200kg zemlje bocno krilo, stanem podignem i vidim crtalo u valjcima , nista se nije iskrivilo.
 
Kod nas je Tupanjac teska 6.6m od 2014. Svake godine uradi oko 400kj stim sto je 2017. uradila osim tih 400kj jos 600ha u Rumuniji. Lezajeva zamenjeno mozda 20 ukupno. Ove godine otkovani klinovi prvi put. Odlicna drljaca. Nigde pucala, nigde krivljena.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Koji je traktor vuce??
 
Prvo je vukao MF8160 od 200ks, sada NH T7060 od 210ks.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Tupanjac u akciji:


watch
 
32zlt89.jpg


Ne znam, sta je gore, nositi ili vuci?
Novi Tupanjac, ali sa 25x25mm klinovi, imam jos jedan sa 20x20mm klinovi.i sa njom rujkan trci. Sirina je 4m, Ovu siru 4,4 dize njusku
videcemo kako ide sa Zetorom, kome su montirani tegovi od Breznjeva
 
25076ud.jpg

Nemojte da se prevarite, ovu od 4m nosi lepo 82ka, ali ona ima klinove 20x20mm i bez daske za ravnanje i sa jedni paker valjkom. Ova druga sto je na slici sa Zetorom eee to je vec sasvim druga prica. Ona je siroka 4.4 m i ima klinove 25x25x250mm i dupli su pakeri i dasku za ravnanje ima. Ima tezinu oko 1200 kg.Nije za MTZ 820 nikako,za nju treba min 100hp.Danas radio Zetor 90ks ali fali jos koje zdrebe, da bi imao odgovarajucu brzinu oko 10 do 12km,
 
malopre javili da sutra stize polu teska od 4.4m. moj ima 110ks videcemo kako ce se ponasati s njom

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
meni su odmah rekli za polu tesku od 4.4m. kaze najbolja kombinacija, jedva cekam sutra ako mi verujes.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh