Drljače

Kolega ima tesku drljacu od 4 m B.Dubica. Vuce je valtra od 135ks. Od kada je nju uzeo vise ga sa spremacem nisam sreo. Ali sve polazi od oranja , gde sve svoje njive poore valjano da je to milina videti. Plug stariji neki rabe albatros 3 glave obrtac,ore covek bez tocka sa njim neverovatno lepo kako to izgleda. Ali cim vreme dozvoli drljaca, ako je leto, posle garenja odma pegla drljacom. Neradi covek mnogo zemlje ali su njive bas za primer u ataru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mom rusu 1221.3 se ta dubica od 4m nije svidela.Propne ga na dva tocka u svakom razoru.
 
Tomislav n
Ovu sliku sto si okačio od drljace u radu je teško govnanje od posla. Dva krila koja su u naspram traktora kao da skidaju 10cm zemlje i jos ne pokrivaju tragove ,sve nekakvi jarkovi ostaju iza nje.
Nije bas tako lose uzivo ali nije bas ni dobro, ovo je tezak rit, u pitanju su nekih 400 hektara gde ce biti repa tako da nije bas govnanje od posla vec zatvaranje brazde, dalja priprema ce ici germinatorom dijagonalno.
Slika je stavljena iz razloga sto mislim da je ovo dobra drljaca(bolja od ostalih). Ima ozbiljne klinove, rotore, jaka, teska, ovde su lageri na rotorima kao od tanjirace

- - - - - - - - - -

Ako nista drugo delovi nisu pokupljeni sa buvljaka i zavarena je ljudski
 
Ja imam drljacu tesku 4m i kupio sam i spremac.Ima kad je bolje spremac ima kad je bolje drljaca.U vlaznijoj zemlji bolji spremac jer pokrije tragove i isusi zemlju i kad ima ostataka ili nesto niklo bolje pocupa spremac drljaca ne moze .Kadje suvo kad su vece grudve neposrdno pre setve drljaca odradjuje najbolje cuva vlagu rqzbija grudve i nabija za setvu kao valjak
 
Tomislav n
Vidi se po oranju da je neka teža zemlja, lepo ona sitni ali ti valjci nazad slabo zatvaraju jarkove i sve neki bankovi ostaju iza nje. Tu ima ovaj što bude radio sa germinatorom da propiša firnajz,da prvo popuni te jarkove i jos da dobro nabije teren.
Evo jedan snimak od kolege cicija iz teže zemlje gde je jedan prohod možeš sejatí a íza njega ravno ko tepsíja i lepo sipko.
[video=youtube_share;KmVDVOluI-M]https://youtu.be/KmVDVOluI-M[/video]
 
Ta B. Dubica je stvarno masivna. A sto se tice rada u ritovima imam kolegu koji kaze prvo teska mamutica sa debelim ali kratkim klinovima bez rotora i obavezno traktor sa duplim tockovima. Drugi prohod tupanjac polu teska sa duzim klinovima i rotori. Zemlja u Muzlji, Aracu ,Belom Blatu. Sve rit do rita, malo lake zemlje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao tupanjac tesku od 4.4m pa sam je prodao i uzeo spremac,u dosta njiva nikad docekati od vlage da udjem,dok ostali sa spremacima uveliko rade,i jos jedan razlog zasto sam je prodao je,sto lakse vucem spremac od 5m nego drljacu od 4.4m
U planu je opet drljaca,posto je najbolje imati i nju i spremac,ali kad budem kupovao uzecu polu tesku.
 
Ta B. Dubica je stvarno masivna. A sto se tice rada u ritovima imam kolegu koji kaze prvo teska mamutica sa debelim ali kratkim klinovima bez rotora i obavezno traktor sa duplim tockovima. Drugi prohod tupanjac polu teska sa duzim klinovima i rotori. Zemlja u Muzlji, Aracu ,Belom Blatu. Sve rit do rita, malo lake zemlje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I na slici isto ide bez rotora(ne dodiruju zemlju, negde zakace malo cak fali par komada)
 
Nisam radio sa duplim rotorima do sad i sa ovakvim stelovanjem jel se ovde podize/spusta rotor da manje/vise pritiska ?
1ee9b8e8105bf57ad4d82b7b65864f81.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh