Drljače

U čemu je razlilika poluteške i teške drljače tj ima li suštinske razlike osim u klinovima?
 
I konstrukcija je masivnija, tj veći su profili...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da se rekli da je na ovom našem i na teškom ista težina konstrukcije jer je na našem pojačani ram.

- - - - - - - - - -

Ja mislim da se rekli da je na ovom našem i na teškom ista težina konstrukcije jer je na našem pojačani ram. Ima slike na predhodnoj strani i vidi se da pored kutije ima sa strane zavarene ploče.
 
Imam u ponudi jednu 4.4 m agrofour tešku, čovek uzeo pa mu mala ,kasnije uzeo veću,ova odradila 100 tinak kj pa se razmišljam da je kupim,Radio sam sa teškom 4 m i 1221 pa mislim i ova da ne će biti velika.Jedino me koči što nema povraćaja i pdv-a.
 
Ma ja bi radije polutešku kad prđeš sa 6 m ili sa ovom 4,4 to je tri metra razlike na krug.A gledao sam u našoj zemlji i nisam video neku suštinsku razliku u urađenom poslu između teške i poluteške.
 
Jel bolje uzeti drljaču ili sjetvospremač??
Što bolje po vama odradi pripremu?
 
Jel bolje uzeti drljaču ili sjetvospremač??
Što bolje po vama odradi pripremu?
Bolje odradi drljaca ,sitnije, manje vlage izvadi,al gde imas bas puno zetveni ostataka mora setvospremac gusi drljaca,a sto se tice ritova i jako teske zemlje tu setvospremac nemoze ni blizu da odradi ko drljaca,aj oma i Bunji da odgovorim nesto mi u secanje da je teska od 6,6 oko 2100 kg, a poluteska 1750kg.Uzmi ovo sa rezervom ,al kilaze su tu negde.
 
Nekako sam više bio za sjetvospremač, a nekako mi izgleda da drljača bolje odradi, al prava teška drljača i sve više po poljima vidim da ljudi vuku drljače umjesto sjetvospremača....
 
U čemu je razlilika poluteške i teške drljače tj ima li suštinske razlike osim u klinovima?

Recimo 6.6 teska i 7.7 m poluteska su po istoj ceni u tupanjcu.Razlika je u klinovima i ramovima gde su klinovi.Ostalo je isto.Kod poluteske od 7,7m je ram ojacan za razliku od poluteske 6,6m i na dole...bio sam sa drugarom neku dan.On uzeo polutesku 7,7 m za pumu 155.

- - - - - - - - - -

Nekako sam više bio za sjetvospremač, a nekako mi izgleda da drljača bolje odradi, al prava teška drljača i sve više po poljima vidim da ljudi vuku drljače umjesto sjetvospremača....

Imam i jedno i drugo.Po meni ozbiljna drljaca za prvi prohod i pred setvu setvospremac zbog izjednacene dubine pripreme.Ko ima diskosnu sejalicu samo drljaca a ko je na raonim ipak mora setvospremac.Meni su klinovi 30x30x250 radni deo pa zna da gusi ponekad a kamoli na varijanti duzine 200mm.
 
Koje su tezine tupanjac drljace teska i poluteska 6,6 ?
Oko 2000+ kg je teska 6,6,za polutesku ne znam...

- - - - - - - - - -

Ma ja bi radije polutešku kad prđeš sa 6 m ili sa ovom 4,4 to je tri metra razlike na krug.A gledao sam u našoj zemlji i nisam video neku suštinsku razliku u urađenom poslu između teške i poluteške.
U izmrzlom i lepo slozenom nema razlike(tolike)na oko,ali kada je kasno oranje,teska zemlja i nedeovoljno promrzlo...e tu se vidi razlika.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -



Imam i jedno i drugo.Po meni ozbiljna drljaca za prvi prohod i pred setvu setvospremac zbog izjednacene dubine pripreme.Ko ima diskosnu sejalicu samo drljaca a ko je na raonim ipak mora setvospremac.Meni su klinovi 30x30x250 radni deo pa zna da gusi ponekad a kamoli na varijanti duzine 200mm.
Mi bas radimo kontra...ako uradimo prvo drljacom,pa spremac-onda sve se izvale grudve i vlaga i to ni nasta ne lici...znaci prvo dignemo malo dublje spremacem i posle finis drljacom kada se malo prosusi povrsinski sloj zemlje...
 
Evo još noviteta iz Bukur radionice...
Krila 130 cm dužina, rotori za 10 cm veći u prečniku od svih domaćih proizvodjača...
bca4895ad1c04a991fcb27551a277dc5.jpg
5cdaf116ddff23dccbd989ceb00bc2ce.jpg
c8ed0550ad05e97bb1b02622410395e1.jpg
acf26693f428717ea71afef1e37742c4.jpg
f4e6b0c12b7936cf9be03796abd68561.jpg
62b638d84a69e394414c9502c12a1804.jpg
0f6ef7462da803cb2aa22613eea2fc24.jpg
1151856a53899b4192b9d3cdeeb519cb.jpg
e9f40d1fa9c19840d69a8c42d5381d26.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
navojne sipke 4,0 kvaliteta i povarene matice :haha:
zar netreba da su rotori manjeg precnika pa da se brze vrte?Ili kao na mamutu jedan veci jedan manji? :ppozdrav:
novitete radi grupa inzenjera i to se projektuje i ispituje godinama,kanda ovde savete daju ispred radnje a varove su radili pocetnici sa co2 koji puno guRaju zicu
 
Nazad
Vrh