Cisterne za osoku

Drustvo razmisljam o kupovini malo vece cisterne od 5 do 6 tona, e sad sta izabrati, da li je bolje sa jednu ili dve osovine, preporuka neka.
Zavisi šta bi sa njom radio i koliko puno posla ? Ja imam jednu sa jednom i i dve sa dve osovine. Dve ciserne su mi višak
 
Moj komšija ima do fi 100 a veće ne.

Neka firma ili?Moze neki kontakt telefon?

- - - - - - - - - -

Drustvo razmisljam o kupovini malo vece cisterne od 5 do 6 tona, e sad sta izabrati, da li je bolje sa jednu ili dve osovine, preporuka neka.

Ako hoces da uzmes novu cisternu onda mozes da ostvaris i povracaj ako prodjes, uzmi JOSKIN ili FIEGL na dve osovine ali opet ako je 5i6 t ne znam, ja sam gledao za 12t Joskin na dve osovine sa nekim topovima.
 
Evo ovakav priključak mi treba, a na druge dve slike je priključak na cisterni
8f19f0a3e7c5bad9dc8729063dc0f4ca.jpg
9d7f9b2a62817b6ce283da4b8001507c.jpg
44d1ed0af7b13a85294064e2c21ffdd9.jpg
55fdfd2440c13613bd9f5d12352ddaa3.jpg
 
Ima li ko rešenje gde ima ovoga gore?
 
Poslednja izmena od urednika:
@ sinisa1979 Samo sto dalje od majevice, realno nista sto majevica pravi ne valja. I da je 2000e jeftinija samo bezi sto dalje. Mi smo kupili novu pa je curila, mislis da su preduzeli nesto a bila je u garanciji jedan dan stara, rekli su "Svaka kuca ima aparat pa zavari tu gde curi". Jedna guma stavljena fals sa fabrickom greskom, nisu bili kanapi uliveni unutra nista sve visilo iseklo unutrasnju gumu na reaznce. Felene bile popucale posle godinu dana, a sluzila je samo nama godisnje 20-25 cisterni maksimalno i isla je 2km u jednom pravcu od toga 1.5km asvalt.... Samo kada smo je prodali.

Ako planiras na povracaj samo novu Strane proizvodnje.
 
Sad sam zvao.... Fligel je 7500+pdv ali bez pneu instalacije tj ne mož tako da se registruje... Kočnice su dodatnih 750+pdv,što će reći 8400 sa pdv-om (ako sam dobro izračunao). Majevica metalna je blizu miliončeta a pocinkovana je valjda 13.000 evra (jbg nisam zvao ja lično ali sad ću i to da odradim i tačno proverim)
Nisam dobro izračunao.... 9900 sa pdv-om je Fligel. A Majevicu,nisam ni zvao kad je tako losa osocara....
 
Poslednja izmena:
Jedno možda glupo pitanje , ali eto , a postaviću i u čat dabi neko vidio ; dali je neko nekad probao ili čuo , dali bi moglo sa cisternom za osoku da se usisava žito , npr pšenica ili kukuruz , zrno sa gomile i da se npr pretovari na nešto ?
 
Nisam probao ali pokušaj da zamisliš šta bi se desilo. Usisati ne bi mogao puno a izduvati još manje. Vazduh bi išao linijom manjeg otpora....
 
Mislim da nema šanse da se ispuni cisterna pri usisavanju jer će masa u jednom momentu ispuniti ulaz a vazduh će prolaziti kroz masu. A slična stvar i sa pražnjenjem... Ostaće deo mase unutar cisterne a vazduh će linijom manjeg otpora izlaziti na izlaz... Ako me razumeš.
Neka kažu i drugi svoje mišljenje. Poz do sutra,odo' ja u svatove! :)
 
Nazad
Vrh