Cisterne za osoku

Bure su mi radili u brodogradilištu u Mačvanskoj Mitrovici,moja zadna su ostala jer su bila zdrava, njihovo bure(sredina),sve ispeskareno,zaštićeno i ofarbano oko 600e me izašlo
 
mityoo je napisao(la):
Cisterna vakuumom usisava tečnost!

?
da li ovo znaci da cisterna vakumom isisava tecnost iz bazena za osoku. :sta:
Zar ne postoji neki jednostavniji sistem bez mogucnosti ulubljivanja cisterne ?
Ili bar neka manja muljna pumpa....ili sta ja znam ?
 
Da baš to znači... Dobar je to sistem, samo ako je dobra pumpa a trulo bure.....desi se svašta... pa posle :udri: :udri:
 
evo nasta sam naleteo na forumu od komsija

3wxm1.jpg
 
Imamo cisternu za osoku Majevica Bačka Palanka od 3200 l sa njom izvlacim osoku iz jame i ja prvo razbijam 2 do 3 min osoku pa onda izvlacim ,tako ujednacena osoka se mnogo bolje izvlaci iz jame .
Osim za svoje potrebe dosta radio i usluzno za ovih 17 godina kako je imamo i sama ona nezna koliko je bila puta napunjena i ispaznjena . Redovno joj proveravam ulje u reduktoru i u pumpi stalno je otvaram od pozadi perem je i cistim to joj dosta pomaze u ocuvanju samih metalnihn zidova bureta stalno je garazirana . Koliko se je samo puta zaradila to i ja neznam . ::novac::
Osim za osoku koristim je i za navodnjavanje silaznpog kukuruz u letnjim mesecima .
Evo nekoliko slika nase majevice . :bravo:
2ppbs6v.jpg

2ajypug.jpg

15ck7c1.jpg

2ly09c4.jpg
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@mityoo
To je cisterna od mog sinovca.Pre nekliko dana mu je umro otac (moj brat od strica).Jedna nesreća nikad ne ide sama.
Ma i moja je već popravljana.... starac je malo presilio, kad je vukao kominu koja se ispusti iz kazana za pečenje rakije...
 
@mityoo
Šta je rešenje?Rolovati novo telo pa navariti postojeća dna.Praviti sve novo ili jednostavno dići ruke od svega i kupiti neku polovnu jer on i nema nešto previše posla sa njom?
 
Moj drug isto tako prošao,uzeo hidrauličnu dizalicu i vratio nazad ,posle ojačao sa prečkama.
 
tibor je napisao(la):
Moj drug isto tako prošao,uzeo hidrauličnu dizalicu i vratio nazad ,posle ojačao sa prečkama.
Baš to! Slikaću ti koji dan da vidiš... Inače moja je ista takva, Creina!
 
Nazad
Vrh