Cisterne za osoku

rankocuvrk je napisao(la):
pitao bih, da li ko zna za sta sluzi na slici prikazana dizna ili kako se vec zove. Probao sam je ali ne rasprskuje osoku nista sire od sirine isterne i ako je pritisak dobar ?
n4w4yx.jpg
To je za navodnjavanje s 'topom', mislim kako nije trebalo bit u opremi te cisterna.
Razbija mlaz vode, da 'mekše' pada na tlo.
 
jel zna neko koliko kosta cisterna creina od 2200 L ?polovna...
 
Kad smo kod pumpe od cisterne posto sam ih otvarao primetio sam da je bolje kada se pomesa ulje i nafta za podmazivanje lopatica
 
PIFTA je napisao(la):
Kad smo kod pumpe od cisterne posto sam ih otvarao primetio sam da je bolje kada se pomesa ulje i nafta za podmazivanje lopatica
Znači inžinjer je u zabludi,kad je preporučio ulje?
 
I ja mesam malo nafte sa uljem jer oce od ulja da zalepi lopatice za rotor i po mom misljenju da tako bolje radi .To je moje iskustvo i kod mene se pokazalo dobro.
 
Za jednu cetvrtinu dodam nafte i moras da malo zatvoris ventil sto sa njim stelujes koliko ulja da uvlaci jer sad dodje redje pa vise uvlaci .
 
Sam,cisterna je majevica,pre 6-7 god. usled moje nepažnje napravila je veliki vakum i skupila se,ćale i ja ispeglamo i ojačamo i služila je tako par god. pa sam zamenuo bure(srednji deo) i ugradio ventil za svaki slučaj
 
Molio bih da mi neko objasni zasto se u cisterni uopste pravi vakum. Da li je on iz nekog razloga potreban ili je posledica ?
 
Montoya koliko je koštalo bure?Meni bi takođe trebalo novo jer mi komšija usisao ovo sadašnje i naravno broj prodavnice gde si ti kupio ako nije problem :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh