Cisterne za osoku

Jel ugradjivao neko sigurnosni ventil na majevicu i dali postoji mogucnost da se cisterna spljeska kada ima ispravan sigurnosni ventil?
 
A koja je svrha onog ventila(fabrickog) koji je na usisu tik pored pumpe,jel isto zastita od prevelikog vakuma ili ima neku drugu namenu,vidim da moze rucno da se povuce?
 
Zahvaljujem.Sutra boze zdravlja treba da donesem cisternu ali nisam imao prilike nikada da radim sa njom pa se malo informisem
 
Montoya do kojeg podpritiska sme da radi?hteo bi da radim malo a nije mi jos uvek stigao sigurnosni ventil
 
Na sigurnosnom ventilu ima saf koji uteze oprugu ventila i sa njom se regulise osetljivost
ja sam je otpustio do kraja i otvara na -0,8
Kad je puna jama i ne prelazi -0.6 na manometru, kako se prazni i ide na vecu dubinu a i gustinu tako radni podpritisak se povecava
 
Ali bi trebalo sa vremena na vreme ručno aktivirati ventil da nebi zapekao, pa i rastaviti i očistiti ako je potrebno,
Tako i pumpu treba ocistiti povremeno

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Sutra stize sigurnosni ventil a mislim da cu ici do indjije da kupim jos dva metra gumenog creva posto mi ovo od cetiri metra deluje kratko

- - - - - - - - - -

I ono parce cevi na kraju takodje ako nadjem negde
 
Kod mene je crevo fi 100 pa neznam koju plasticnu da ubacim,pitao danas po selu u prodavnicama imaju samo 110mm,nema 100-tke
 
Do nekih metar,moze i manje

- - - - - - - - - -

Nisam danas stigao da je testiram pa me zanima dali prilikom iskljucivanja kardana treba brzo ici nazad zatvoriti ventil?

- - - - - - - - - -

Ventil je pozadi na zavrcanje nije na polugu
 




Evo masine,promenio sam joj oko i parce creva,ostalo da se ugradi sigurnosni ventil(podpritiska) i mozda onaj ventil za podmazivanje(nesto zeza)
 
Kanda će i mene neka zanimati.... nismo prošli konkurs. Je l' vredi uzeti polovnjaču majevicu, dok se ne skrpim za novu?
 
Nazad
Vrh