Cisterne za osoku

Drugari kad su popucale gume 15,3 a osovina kriva, on kuka nema keša, ja nadjem kod mene 2 točka od fap 13 one ogromne 11r20 gume, nadjemo neku osovinu kod komšije isto ogromnu a i 2 felne na njoj krive,
Sa tih krivih skinem srca, zavarim na ove od fapa, i teraj, gume ćelave ko astal al nose cisternu ko od šale, Kaze da idu lakse nego one male 15.3
Jest gadno ko otrov osovina je toliko široka da smo točkove okrenuli prema unutra i opet je trag siri nego od IMT540, a još glavcine vire napolje


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kupiš KUGL VENTIL i zavrsis priču za sva vremena

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Al kuglasti nije jeftin a hoce da propadne od osoke...
Samo šta ima u njemu da propadne?
Ima kugla i 2 teflonske platne a kugla ili mesing ili galvanizovana
Čak takve ventile stavlja DES na kazane za rakiju gde se komina ispušta, i neošteti ih vrela komina
Ovi na cisternama zasun ventili uvek kaplju

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Lovac gledacu da nadjem negde polovan, ovaj na cisterni je stvarno dobar(ne curi) al' sporo ide odvrcanje
 
Kod nas u firmi su ih stavljali na auto cisterne za fekalije i brzo morali da ih zamene jer su kapljali.video sam da su posle stavljavi neke elektro ventile...
 
Mislim da bi tu mogao i leptir ventil,na njemu ima i dugačka poluga za otvaranje-zatvaranje.Dosta smo ih koristili u šećerani.Kolika je cena stvarno ne znam.Postoje sa gumenim prstenom, zbog dihtovanja a postoje i sa skroz metalnim kućištem i metalnim leptirom(inox).

Takođe postoje i aktuatori na vazduh za pogon ventila a ti aktuatori mogu da se ugrade i na kuglasti ventil.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh