Cisterne za osoku

Taj na kp ima samo od 20 zuba. Nasao kod nekog iz B. Palanke(metal miks) oko 3100din
 
Ko radi kvalitetne lamelice za vakuum pumpe po uzorku? Tipa ja im dam mere a oni mi urade i posalju.
Ove sto sam ja pravio (imao zalihu pertinaksa ili cega vec) su trajale izmedju 1500 i 2000 usisavanja po 8m3 ali pumpa je dosta oslabila...
 
Pozdrav svima, uvukla mi se Creina cisterna 74 godiste. Istrulila je bas dosta i pukla je po sredini. Vec je bila i varena. Steta mogla je jos malo ali moji hteli iz tora da se uvuce voda i na kraju uslo svega uvukla se i na malom gasu a bas taman ugasio kardan i krenuo da okrenem rucicu.
Pitanje bi bilo koliko se moze dobiti za pumpu koja je realna cena pa da se proda malo jeftinije pa nek ide :D Na pumpi promenjene lamele pre par godina uvlaci bas dobro.
 
Sa čim je najbolje zaštititi? Stara je 3 godine, uvek sam je prao posle osoke. Pretpostavljam da je loše cinkovana.
aae25d792295582d477ee4f9e389d287.jpg
d0e829ee3db224695fa53fb37dce4f7a.jpg
1d447a38cffd61432d56ca3bef61b920.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
To bi trebalo bit za reklamaciju.
Za 3 godine ne bi smelo ni m od mrlje da se vidi na cinku.
 
Zašto cisterna creina pumpa 300s,nepovlači, prije 2,5mj sam ju ostavio poslije posla,danas zakačio i nema šanse da povuče...... Rastavim pumpu, kupim nove 4 lamele, semeringe i ležajeve, opet ista stvar, zatvorim zasun, i nakom minute možda kazaljka na manometru se pomakne za dvije crtice...... Što bi moglo biti?
 
Ma probao bez crijeva...... Direktno otvorio, nevuče, prvo sam pomislio da nije otišlo crijevo u mulj, pa nepovlači, al vidjelo bi se na manometru da pravi vakuum, al da nevuče.....
 
Ima dobra registrovana majevica 3,2t bure novo pre 4 gid stavljeno umpa skroz dobra osovina od kamiona 20" gume ima 10m creva +disk + redukcija za vatrogasno 2"
Sve u svemu 1500e fixno

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Deder raspiši se malo. To je od 6000lit jel da? Koliko je bila novaca (puna cena bez povrata sa pdv-om) i gde ih ima, osim u B.P.? Trebala bi mi cisterna manje više uskoro pa se zato raspitujem. Probali smo na predračun Fligelku ali smo prevideli stavku da farma mora biti reg. pa smo odbijeni. Da registrujem farmu mislim da neću moći pa ću verovatno kupiti jeftiniju varijantu-Majevicu.... Jbm li ga valjda će služiti par godina....
 
Ja sam isto hteo fligelku ali nije bilo nigde u srb da pogledam kako izgleda model osim na slikama i isporuka je bila 90 dana sto je jako dugo posto je rok za investiciju 45. Od 6000l je ova za sad sam zadovoljan osim sto ima mnogo sitnih mana koje se mogu lako prepraviti ali to je kod majevice normalno...Pumpa je jaka i za 2-3min se napuni cisterna. Cena u majevici je 970.000 a pocinkovana je za 50.000 skuplja. Meni je mala majevica trajala 10god ako ova toliko potraje meni dosta :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zna li ko gde ima da se kupi hidraulicni klip zasuna u Srbiji?
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas jednostavno😀 Hidraulicni je, jednosmerni. U sebi ima amortizer. Znaci ulje podize klapnu a amortizer zatvara.
 
Nazad
Vrh