Cisterne za osoku

BATONI

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2009
Poruka
439
Lokacija
Nova Topola
Morao sam da vam pokazem sta mi je ujak napravio predprosle godine
 
Bila gusta osoka a on nije neki strucnjak jos ima lepi veliki satic
al bitno je da je Jelenko u rukama :udri:
 
Oce to da se desi! Vakum cuda radi! I ja sam moju vec "peglao" ali nije tako strasno izgledala!
 
Vi koji ste iz vijvodine verovatno cesto obilazite vasar u rumi pa me interesuje dali ste mozda obratili paznju na usisna creva. Interesuje me ima li toga tamo i koja je otprilike cena. U SD ima jedan i prodaje po 50 e duzni metar..
 
Ja sam dobio uz cisternu plasticno crevo od 2 mt ali mi se ne svidja, vise bih voleo gumeno crevo. bolje dihtuje..
 
Ne razumem kako bi to bolje dihtovalo gumeno od plastičnog ako su krajevi dobro uvezani.Razlika u ceni opravdava trud oko priključnih elemenata.Kod mene je fabričko bilo gumeno ali je vrlo brzo isprskalo i počelo da uvlači vazduh.
 
SKEMBA je napisao(la):
Ja sam dobio uz cisternu plasticno crevo od 2 mt ali mi se ne svidja, vise bih voleo gumeno crevo. bolje dihtuje..

Taj te odro cena je 25 e duzni metar duzine do 15 metara se proizvode u komadu , ako te zanima pp
Post je spojen: [time]1260537141[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Kupio sam pre mesec dana u Mojsinju kod Čačka,1460din po metru(rebrasta plastika,odličan kvaitet).
Kod Jelice :ppozdrav:

Inace ta plasticna creva proizvode se u Indjiji
Post je spojen: [time]1260537189[/time]
_________________________________________________
Arsa je napisao(la):
SKEMBA je napisao(la):
Ja sam dobio uz cisternu plasticno crevo od 2 mt ali mi se ne svidja, vise bih voleo gumeno crevo. bolje dihtuje..

Taj te odro cena je 25 e duzni metar duzine do 15 metara se proizvode u komadu , ako te zanima pp
Post je spojen: [time]1260537141[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Kupio sam pre mesec dana u Mojsinju kod Čačka,1460din po metru(rebrasta plastika,odličan kvaitet).
Kod Jelice :ppozdrav:

Inace ta plasticna creva proizvode se u Indjiji , a gumena Vulkan Nis sve ostalo je treca klasa
Post je spojen: [time]1260537253[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Ne razumem kako bi to bolje dihtovalo gumeno od plastičnog ako su krajevi dobro uvezani.Razlika u ceni opravdava trud oko priključnih elemenata.Kod mene je fabričko bilo gumeno ali je vrlo brzo isprskalo i počelo da uvlači vazduh.

To je mala privreda proizvodnja u Pancevu
Post je spojen: [time]1260538860[/time]
_________________________________________________
Sto se tice ovih gore spljeskanih ili uvucenih cisterni razlog je vakum , to se desava kada zacepi usisni vod ali samo kod starijih cisterni gde je korozija ucinila svoje sa unutrasnje strane i oslabila zidove cisterni , kod novih malo teze .Mada u svakom slucaju mora da se pazi na mano- vakumetar
Post je spojen: [time]1260539490[/time]
_________________________________________________
A sada malo edukovanja nije na odmet , da ne bi dolazilo do uvlacenja a i da bi se rasteretila vakum pumpa . Kao prvo pre nego se zapocne praznjenje jame za osoku treba u praznu cisternu nagurati pritisak na 1 atmosferu , crevo ubaciti u jamu do dna i onda isti ispustiti tako da se osoka izmesa tj rasturi gustis koji ostaje na dnu , zatim u cisterni napraviti vakum minimalno 0,5 atmosfera i tek onda otvoriti zasun , tako ce cisterna biti veoma brzo napunjena a pumpa nece zapinjati , ovo treba ponavljati vise puta ako postoji velika pauza izmedju dva punjenja cisterne .
 
Na najlonu su prodavali gumeno za 1100 a plasticno za 1000din metar,plasticne zimi pucaju.
 
tibor je napisao(la):
Na najlonu su prodavali gumeno za 1100 a plasticno za 1000din metar,plasticne zimi pucaju.

Sve zavisi od proizvodjaca tj kvaliteta , gumena ima sa dva ( mala privreda ) ili vise sloja tj platna kao i spoljasnje gume isto tako i plasticna pitanje koja plastika i koliko gramska , ova koja se proizvode u Indjiji (necu ovde ima firme reklama) mogu stojati napolju i par godina i ne pucaju provereno :cao:
 
Ma ja sam kupio cisternu od 3500 lit marke DEMI iz Despotovca,montiraju slovenacke pumpe zalec. Za 4 godina nikada je nisam koristio mada sam pokusavao 2 puta, odem na jezero da je probam ali nesto ne ide. Treba mi pola sata da je napunim. Neznam sta bi mogao da radim sa njom, mada nisam ni neki strucnjak, nikada je ranije nisam koristio. Ako neko zna neka mi kaze sta bi mogao da pokusam....
Post je spojen: [time]1260570271[/time]
_________________________________________________
Za desetak dana idem za srbiju, slikacu je pa cu da postavim slike ...
 
SKEMBA je napisao(la):
Ma ja sam kupio cisternu od 3500 lit marke DEMI iz Despotovca,montiraju slovenacke pumpe zalec. Za 4 godina nikada je nisam koristio mada sam pokusavao 2 puta, odem na jezero da je probam ali nesto ne ide. Treba mi pola sata da je napunim. Neznam sta bi mogao da radim sa njom, mada nisam ni neki strucnjak, nikada je ranije nisam koristio. Ako neko zna neka mi kaze sta bi mogao da pokusam....
Post je spojen: [time]1260570271[/time]
_________________________________________________
Za desetak dana idem za srbiju, slikacu je pa cu da postavim slike ...
Posto nisam daleko od tebe tu sam za pomoc , inace Demi je iz jednog sela izmedju Svilajnca i Despotovca poznate su mi te cisterne , radili su i Elevatore siroke za seno , zakupili halu kod nekog rudnika ali ne mogu se sada setiti imena tog sela kao ni imena gazde , Cisterna je kopija GOSINE cisterne jer bivsi direktor GOSE Simicevo Bora Markovic je dao planove gazdi DEMIJA ::namigivanje::
 
Skemba@
Proveri ulje,dal imas protok na lopatice,bez toga ne moze stvarati pritisak.Kod mene ona providna cevcica,namestim da stalmo kaplje na lopatice.
2cdzb83.jpg

Ako ti ulje OK onda proveri da ne vuce negde fals vazduh.
 
Mislim da je ulje ok a ako vuce fals vazduh a crevo je ok, mozda bi trebao da je celu predihtujem :haha:?
 
tibor je napisao(la):
Skemba@
Proveri ulje,dal imas protok na lopatice,bez toga ne moze stvarati pritisak.Kod mene ona providna cevcica,namestim da stalmo kaplje na lopatice.

Ako ti ulje OK onda proveri da ne vuce negde fals vazduh.

Ulje se proverava na Kapavac ventilu (to je ovaj manji mesingani na koji ulazi i izlazi plasticno crevo ) ima prozorce kroz koje se vidi sisica na koju treba da kaplje ulje a ne da curi , to kapanje znaci ( 20-40 kapi u minutu sa punim opterecenjem 540 obrtaja kardanskog vratila u polozaju rucice- zasuna za punjenje cisterne ) i to treba proveravati u vremenom jer leto-zima nije isto , ulje koje se sipa u rezeorvar je u SAE 30 , a napred kod izlaza vratila ide SAE 90 koje se menja jednom godisnje a nekada i cesce u zavisnosti od upotrebe

@ Skemba
Kod tebe moze biti da je bilo malo vise ulja u pocetku i da su lopatice zalepile za rotor , a sto se tice fals vazduha proveri dihtung gumicu 4" cola na sastavu ventil - crevo , pa zatim vijke na zadnjem poklopcu , jer kod nas kada izadje iz fabrike je bitno da su svi delovi tu a za ostalo upustvo ako ga ima i brini brigu sam
 
pitao bih, da li ko zna za sta sluzi na slici prikazana dizna ili kako se vec zove. Probao sam je ali ne rasprskuje osoku nista sire od sirine isterne i ako je pritisak dobar ?
n4w4yx.jpg
2rhn2bl.jpg
 
Nazad
Vrh