Cisterne za osoku

Gde moze da se kupi mesac za osoku ili pak ako znate ko pravi?Unapred hvala na odgovoru.
Ja sam ga danas upravo ofarbao, i napokon je gotov, radio sam sve sam osim tokarenja sto je majstor obavio, motor mi je 7,5 kW 1400o/min i duzina osovine 1,2m. Radjen je za mijesanje osoke unutar obijekta u kanalima i za razbijanje kolaca u septickoj, izmijesa je bez problema. Slike su prije farbanja :ppozdrav:
iznvdf.jpg

2zjgd5j.jpg


voxtlt.jpg

155p639.jpg

- - - - - - - - - -

Dragane pitanje jedno cisternu što si dao u račun "Gazda Saji" jel bila pocinčana FTS,od njega sam ja kupio vrlo brzo posle tvoje kupovine pa reko da nije tvoja bila
Ne, moja nije bila pocincana. Pozzz

- - - - - - - - - -

Napokon da se nakanim okaciti slike cisterne, sada ovako izgleda. Zapremina 4800l, duzina oko 5,5-6m.:ppozdrav:
34euvds.jpg

mhacsz.jpg

2qk4jli.jpg
 
Sta mislite o ovoj cisterni, agrar ali neka starija nego ove sto sam gledao, stariji tip pumpe, radjena peraja na njoj. Nudi mi covek u zamenu pa ne znam da nije prestara neka.
ff53d87de257f895676ce3497877cb9f.jpg

99f4fbf7899c54f13f5d2dc8778210f2.jpg

99d86a7e3b0699e0db3fb0bbc93e490a.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sve osim pimpe je identicno kao na malo novijim cisternama izgleda mi kao da je neko dogradio ovaj sistem za podmazivanje tako mi izgleda ili je ovo neko starije resenje ispod ovog lima na prednjoj strani pumpe bi trebalo da bude pumpa za podmazivanje ima li jos koja slika
 
Nisam do sada naisao na Agrar cisternu da nije fabricki pocinkovana, ma koliko stara bila. Ovde je nesto radjeno sa buretom. Fabricko je iz komada a ovde se vidi da je pravljeno iz delova, i varovi nisu masinski sto opet znaci da je nesto dodatno radjeno na buretu.
 
Tacno ljudi, to sam i ja primetio i pitao coveka i bure je radjeno, ovaj orednji i zadnji pokopac je ostao a ostalo uradjeno novo pre par godina i zasticeno iznutra i spolja.
 
Nemam bas neka lepa iskustva sa tim povratima tako da im nista ne verujem dok ne vidim pare na racunu.
 
Koliko je kostala, kod nas u Samcu, Interkomerc prodaje indenticnu u bocu kao ta tvoja i kosta 6750e + 17%pdv, valiteta je vrhunska, samo mislim da je mnogo tesko voziti po mokrome i da lako propada posto je na osovinu prebacen skoro sav teret, imao sam takvu izvedbu cisterne samo 2600l i cim je malo mokrije odma zapadanje, a traktor 80konja, a sada imam cisternu od 4800l, ali vecina tereta prebacena na prednji dio tj na traktor, citavu jesen i ovo prolece nigdje nisam zapao i imao problema. Volio bi cuti tvoja iskustva kad dodje jesen i kisovitije vrijeme. ova izvedba mi se mnogo vise svidja, i msm da je lasa za voziti, u svakom slucaju sredno u radu i da te sluzi bar koliko i Creina
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1699487_FLIEGL_3160_VFW-5000-STAR_2016_god/?cena=high
 
Danas imali nesretnu priliku da probamo cisternu, za malo jace od minute puna vode
25ai4w1.jpg
 
Dal nije neko od forumasa kupio sad u Rumi Bauerovu pocinkovanu cisternu od 3 tone , stajala je u ulici sto vodi ka silosima ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav ljudi, imam Majevicu cisternu i danas odjednom nece da mi puni preko pola, napuni do pola i tu staje, ne moze dalje. Da li je neko imao slicnog iskustva, sta moze da bude kvar?
 
Lose ti lamele, ili se lamele zaprljale, rastavi pumpu ocisti lamele i promjeni ulje, ako i tad nebude vukla, nema dovoljno vakuma u cisterni, promijeni lamele i obavezno redovno kontrolisati ulje u pumpi. Nemoj forsirati pumpu sa prevelikim gasom, zbog istrosenosti lamela, znaju puknuti i napravi haos u pumpi (licno iskustvo :D ). Provjeri sve to pa javi sta si uradio. pozzz:ppozdrav:
 
Potrebna mi je pomoc. Uzeo sam igrom slucaja cisternu za osoku od 5.000l koja je nekada radila preko muljne pumpe a posto posedujem majevicu od 3200 odlucio sam da namestim i ovu na princip vakum pumpe. imam rezervu pumpu i svu opremu sam namestio sad samo pitanje da li taj lim moze da izdrzi taj vakum? Lim nije los ali pretpostavljam da se za vakum stavlja deblji lim da se nebi uvukla. Sta vi mislite?
6b4b84274cf9df46b0f4b3c0ebf74559.jpg
 
Potrebna mi je pomoc. Uzeo sam igrom slucaja cisternu za osoku od 5.000l koja je nekada radila preko muljne pumpe a posto posedujem majevicu od 3200 odlucio sam da namestim i ovu na princip vakum pumpe. imam rezervu pumpu i svu opremu sam namestio sad samo pitanje da li taj lim moze da izdrzi taj vakum? Lim nije los ali pretpostavljam da se za vakum stavlja deblji lim da se nebi uvukla. Sta vi mislite?
6b4b84274cf9df46b0f4b3c0ebf74559.jpg
b39b4df08e3086bf754e74213a91edaa.jpg
 
Nazad
Vrh