Bočna freza

markodim

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
513
Lokacija
Aleksinac
Potrebna mi je pomoc jer planiram kupovinu bočne freze za obradu oko stabala jabuka. Zanima da li neko ima iskustva i koje su 'najbolje", a naravno i kako se krecu cene?
 
Odg: bocna freza

Za bočne freze za obradu u voćnjacima znam da su korisne, ali se treba raspitati koj e konkretno rešenje daje najbolje rezultate.
 
Odg: bocna freza

Imas IMT-ove freze koje su raspona do 1.8 metara one se mogu bocno pomerati otprilike oko 60 cm .E sad za taj traktor ,mislim te jacine da ne smes uzeti 1.8 posto ce mu biti tesko.
Ima moj komsija patent to moram da vidim ali iz price : frezu 1.2 m vuce traktorom mislim da je 539 koja nije fiksna na polugama tj.moze da ide levo desno a radnik ide iza freze i nekom polugom pomeri frezu u red i vrati je kad dodje do biljke.I ja sam samo cuo tu pricu ali cu slikati obavezno moze biti korisno.
 
Odg: bocna freza

ova freza se zove zip-zap ili tako nesto, i radnu povrsinu ima 50-60 cm, ali ih kod nas izgleda slabo ima. e, kad bi neko znao ko ih prodaje... a taj tvoj prijatellj ih pravi?
 
Odg: bocna freza

Ne,mislim da je imt-ova ,ali prvi put cujem za tu zip-zap.Ali mi je malo nelogicno,ako gledas traktor otpozadion je nekih 1,5 metara kako ta freza od 50-60 cm ide bocno? Van tocka fergusona ? Da li si to video ?
 
Odg: bocna freza

ma nebitna je marka traktora ali 533 ti je za to brate kao rodjen!!! extra stvarno samo ima da ga trosi licno sam video kako frezira covek sa 542 i odjednom crni oblak dima veliki znaci poceo crni dim i odjednom se ugasi kraj
 
Odg: bocna freza

Video sam na sajmu u ns-u prosle godine.Proizvodi ih Demi-hidraulik iz Svilajnca. Broj telefona je 035/312-673 i 035/323-057.Nadam se da sam ti pomogao. :cao:
 
Odg: bocna freza

hvala. Ta freza ide pored tockova traktora, video sam neke italijanske, ali su preko 5000 eura, a verovatno ima neko od nasih da ih je iskopirao.
 
Odg: bocna freza

ma, i ja bh ali skoro 2ha je u pitanju
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237548502[/time]_________________________________________________
veliko hvala Nenade, zvao sam ovu firmu iz Svilajnca i oni prave bocne freze po zelji radni zahvat, i cena je oko 2000 eura
 
Odg: bocna freza

cao ,razumem tvoj problem,ja sam se patio sa tim problemom par god.pokusao sam sa malom frezom ali kad imas dosta voca to je :haha: gledao sam na sajmu te bocne freze ali su preskupe i onda sasvim slucajno naletim i kupim za 450e italijansku bocnu frezu sa mehanickim prekidacem,polovnu naravno ali skroz ok.Sto je super radi kao luda. Tako da sada ledinim sredinu i kosim a ostalo freziram ,sirina freze je 50-60 cm i sama kontrolise (uvlaci se i izvlaci ) daljinu od stabla. Kako sam ja takvu frezu trazio barem 5 g mislim da sam imao srece.Inace imas nesto slicno u Rumi,kao pogon na traktor a daljinu moras sam da kontrolises.Nisam siguran koja je firma proizvodjac ove moje freze ali cu je slikati pa da vidis kako izgleda.
pozz
 
Odg: bocna freza

jel se ta tvoja freza vraca kad udari u drvo ?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237764355[/time]_________________________________________________
ili ima senzore pa pre no sto naidje na stablo ona se vrati, posto su meni nudili neku koja ima gumu na zadnjem disku i ta guma se odbija od stabla
 
Odg: bocna freza

ocigledno je doslo ovde do neporazuma posto se celo vreme prica vrti o dve sasvim rezlicite freze i ovu jednu na bocno pomeranje nemoze da nosi imt 533 a ni 539 za tako nesto treba bar 60 ks a ovu bocnu pipalica kako je ovde zovu moze ali je nema ispod 3500 eura radni zahvat 50 cm ja sam u leskovcu video jednu privatnik neki pravio mislim da je iskoristio moticice od nekog motokultivatora ali nemaju ni senzor niti se pomeraju na kontakt sa jabukom jedina prednost je sto mozes da pridjes blize nego sa obicnom frezom to jes ne moras da pazis da ces tockom zakacinjati grane cena ako se dobro secam oko 600 eura.
ovde ima ali skupooooo
http://www.agrosumadija.rs/
 
Odg: bocna freza

pa da na tom sajtu koji si postavio prodaju te italijanske i one su oko 5000 eura, nasao sam jos jednu firmu koja ih radi u Smederevu i kod njih je isto 2000 sa razmakom 50-60 cm, ali kako mi je objasnio podavac lagana je i moze sasvim dobro da je nosi 533. sve do 80cm razmaka 533 zadovoljava, preko vec :nono:
 
Nazad
Vrh