Bočna freza

Odg: bocna freza

Postoji različiti modeli freza sa ticalom s obzirom na bočno pomak u desno od sredine reda. Koji model ćeš uzeti to ovisi od tebe. Znači problem prilaska stablu rješavaš sam kod narudžbe stroja. O prednostima glifosata u odnosu na obradu tla unutar reda bi mogli razglabat na dugačko i na široko pogotovo u voćnjacima gdje nema navodnjavanja. A tanjirača je nužno zlo u voćnjaku jer pravi grbe ispod krošnji ako vanjski diskovi na prednjim baterijama nisu dorađeni. Bolja kombinacja je sjetvospremač sa pačijim nogama, gruberi, čizeli, rotodrljače, freze.

Objasni nam što te mučilo na ticalu da otkazuje? Odkad pneumatika odrađuje bočni pomak na Rinieri frezi? Znam za jednu Rinieri frezu sa ticalom koja radi non-stop cijelu godinu i nemaju problema.
 
Odg: bocna freza

Koju frezu ti koristis bećarino,ovo sto sam vidio na slici je mozda pogodno za zasade u prvih 2-3 god,ali sta kasnije.
 
Odg: bocna freza

harry je napisao(la):
Koju frezu ti koristis bećarino,ovo sto sam vidio na slici je mozda pogodno za zasade u prvih 2-3 god,ali sta kasnije.

Da, ovaj stroj što imam u nasad će ići do 4-te godine, a nakon toga u planu je kupovina boče freze sa ticalom zahvata 90-100 cm. Koja marka će biti to još nisam odlučio no u igri su Calderoni, Falconero i Rinieri. Ostatak reda tj. sredinu ću kositi.
 
Odg: bocna freza

dali zna netko dali demi hidraulika iz Svilajnca proizvodi šta za unutarrednu obradu tipa freze s ticalom ili diska za malčer
 
Odg: bocna freza

ako koga zadovolji ovaj način rada :
--
2r77gwm.jpg

-
xnzy46.gif

-
2rw3nz6.gif


::super:: slobono se javite za više informacija !!
 
Odg: bocna freza

jel montirano na tomo vinkovića
koji je najmanji razmak od čokota do čokota koju bezbedno može da obradi
 
Odg: bocna freza

@adviser
koliko konjskih snaga treba da ima traktor za model od 140 i 170 cm.
I koja je cena ,može i na pp.
 
pozdav svima,ovo mi je prvo obracanje forumu,zainteresovan sam za kupovinu vertikalne roto freze(vertikalna osa rotacije osovine na kojoj su moticice).Da li je neko vec poseduje i kakva su vasa iskustva.Moze se videti na youtube (ukucati zootehna).Pozdrav
 
vladan2009 je napisao(la):
pozdav svima,ovo mi je prvo obracanje forumu,zainteresovan sam za kupovinu vertikalne roto freze(vertikalna osa rotacije osovine na kojoj su moticice).Da li je neko vec poseduje i kakva su vasa iskustva.Moze se videti na youtube (ukucati zootehna).Pozdrav

Verovatno misliš na roto-drljaču . :sta:
 
vladan2009 je napisao(la):
pozdav svima,ovo mi je prvo obracanje forumu,zainteresovan sam za kupovinu vertikalne roto freze(vertikalna osa rotacije osovine na kojoj su moticice).Da li je neko vec poseduje i kakva su vasa iskustva.Moze se videti na youtube (ukucati zootehna).Pozdrav

Nije loše u laganom tlu, dok bi u težem trebalo ići malo sporije ili nebi možda nikako išlo. :sta: Poznanik ima jedan od prvih modela i nije zadovoljan, no ovaj sa videa je dosta unapređen i neke stvari su poboljšane. Malo mi se nesviđa (kad ideš malo brže) kako udari u stablo, no to može proći. Koliko košta taj stroj?

Na šta sve neću naići sunce mu neljubim. :haha: Freza sa radnim tjelima od gibnja (navareni gibnjevi na šuplji cilindar) i ručnim odmicanjem od stabla. Traktor pogoni i vuče stroj, dok jedan baja ide pješke iza njega i sa onom zelenom polugom (u sredini trotočja di se kopča toplinger) na ramenu pomiče stroj u radu od i ka stablu. Misilm da se tom bajici nakon jednog dana rada jajca otegnu do poda. :haha:

Slika.

 
kosta od 2000 do 3000 evra u zavisnosti da li ima kosacicu ili ne(najskuplja varijanta je sa 2 fiksna rotora i jednim pokretnim 1,4m i kosacicom 1,3m ukupno 2,7m obrade u jednom prolazu)
 
Na šta sve neću naići sunce mu neljubim. Freza sa radnim tjelima od gibnja (navareni gibnjevi na šuplji cilindar) i ručnim odmicanjem od stabla. Traktor pogoni i vuče stroj, dok jedan baja ide pješke iza njega i sa onom zelenom polugom (u sredini trotočja di se kopča toplinger) na ramenu pomiče stroj u radu od i ka stablu. Misilm da se tom bajici nakon jednog dana rada jajca otegnu do poda.
Interesantno zar ne?za male povrsine je super desna noseca poluga se malo spusti tako da sama ulazi u red baja je samo povuce kada dodje do drveta i za to je potrebna neka minimalna snaga u mom kraju je ima skoro svako domacinctvo posto ima dosta vocnjaka Becarino kako bi se tek iznenadio kada bi video moderniju varijantu sa tockom povise tog radnog kola koji pomaze da kada dodje do drveta jednostavno obidje oko njega :haha: :haha: :haha: najjace je to sto to funkcionise :D a kolika je snaga potrebna najbolje ilustruje to sto imam komsije koji imaju 10ha jabuka zive sami i zena upravlja ovim cudom dok muz vozi a ona ima 60god okruglo
E sad malo ozbiljnije i mene zanima neka pipalica za iducu sezonu misli su mi bile usmerene na Calderoni i Omassi kojih ima dosta i znam kako rade sada me je malo zaintrigirala ova Zootehna koja vrsi i kosenje u istom prohodu dali neko zna kako ovo radi u praksi?
 
To bato moj radi tako u praksi da ti moraju sva stabla biti prava, mislim da nisu nakrivo ili sl. inače ode drvo, zato moraš da pobadaš kolčeve il' tako nešto. Po mom mišljenju za voćnjak je najbolja bočna tanjirača sa pipalicom a ne freza, bez obzira što i ona zahteva da sve bude bez nagiba stabla. Imaš tanjire za odgrtanje i za nagrtanje i to je toliko prosto i jednostavno i verujte mi brzo da bi svaki iole ozbiljniji voćar trebao imati tako nešto.
 
Nazad
Vrh